Томас Коул біографія

Томас Коул — американський художник-пейзажист.

Томас Коул біографія скорочено

Томас Коул народився в 1 лютого 1801 року в місті Болтон в Англії. У 1818 році родина емігрує до США, він оселився в Огайо, де був вражений сільській красою. У 1825 році художник поїхав до Нью -Йорк. Там його пейзажі почали високо оцінювати.

В основному самоучка, Коул зображував місця долини річки Хадсон, Катскілл. Виразну природу, яку Коул зображував на своїх полотнах, він знаходив під час піших прогулянок. Так художник став засновником і лідируючим членом школи Гудзон. У 1829 році він поїхав до Європи, де провів деякий час, подорожуючи по Англії та Італії. У Франції Коула захопила місцевість Лотарингії.
Після повернення до Нью-Йорка, художник виконав п’ять своїх найзнаменитіших алегоричних робіт в штучному , неокласичному стилі (наприклад, «Course of Empire»). Ця серія, а також «Expulsion from the Garden of Eden» відображали тенденцію сильної моралізації в біографії Томаса Коула. Роботи поєднували в собі елементи фантазії, були менш успішні, ніж його пейзажі.

Інші картини Коула, наприклад «Oxbow» (музей «Метрополітен»), « Catskill Mountains» (музей мистецтв, Клівленд), відкривають глядачеві велике захоплення автора природою.

Томас Коул був одружений, мав 5 дітей. Помер від 11 лютого 1848 року в Кетскілл.

Автор: Гнатюк У рубриці: Поради

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *