Томас Манн біографія скорочено

Томас Манн біографія скорочено німецького письменника, есеїста, майстра епічного роману, лауреата Нобелівської премії з літератури викладена в цій статті.

Томас Манн біографія коротко

Пауль Томас Манн народився 6 червня 1875 в Любеку, Німеччина. Після смерті батька в 1891 році та продажу сімейної фірми сім’я переїхала до Мюнхена, де Томас прожив до 1933 року.

Закінчивши школу, Томас влаштовується в страхову компанію і займається журналістикою, маючи намір наслідувати приклад брата Генріха, в ту пору початківця письменника. Протягом 1898-1899 рр. Т. Манн редагує сатиричний журнал «Сімпліціссімус». До цього часу відноситься перша публікація — збірка оповідань «Маленький пан Фрідеман». Перший роман — «Будденброки» (1901), що оповідає про долю купецької династії і носив автобіографічний характер, — зробив Манна знаменитим письменником.

У 1905 р Манн одружується на Каті Прінгсхайм, знатній єврейці, дочці професора математики, яка стала матір’ю його шістьох дітей.

Т. Манн підтримував Першу світову війну, засуджував суспільні реформи і пацифізм, переживаючи тим часом серйозну духовну кризу. Величезна різниця в переконаннях стала причиною розриву з братом Генріхом, і тільки перехід Томаса на позиції демократії уможливив примирення. dovidka.biz.ua У 1924 р побачив світ роман «Чарівна гора», що приніс Т. Манну світову славу. У 1929 р він завдяки «Будденброки» стає лауреатом Нобелівської премії з літератури.

У 1933 році письменник разом із сім’єю емігрує з нацистської Німеччини і оселяється в Цюріху. У тому ж році виходить перший том його роману-тетралогії «Йосип і його брати». Влада Німеччини робила спроби повернути іменитого письменника в країну, а у відповідь на його категоричну відмову він був позбавлений німецького громадянства, почесного докторського ступіня Боннського університету. Ставши спочатку підданим Чехословаччини, в 1938 році Манн їде до США, де заробляє на життя викладанням в Прінстонському університеті. У 1939 році виходить роман «Лотта у Веймарі».

У 1942 році він переїжджає в місто Пасифік-Палісейдз і веде антифашистські передачі для німецьких радіослухачів. А в 1947 році з’являється на світ його роман «Доктор Фаустус»

У 1949 р від Німеччини йому була вручена премія Гете (крім того, Манна нагородили почесними ступенями Кембріджський і Оксфордський університети).

Після Другої світової війни ситуація в США приймає все менш сприятливий для Манна характер: письменника починають звинувачувати в пособництві СРСР.

У червні 1952 сім’я Томаса Манна повертається до Швейцарії. Томас Манн помер 12 серпня 1955 року в лікарні кантону Цюріха від розшарування черевної аорти в результаті атеросклерозу.

Також ви можете використати для підготовки до уроку хронологічну таблицю біографії Манна.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Мистецтво

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *