Томас Манн цікаві факти

Томас Манн цікаві факти з життя та творчості відомого письменника Ви дізнаєтеся в цій статті.

Томас Манн цікаві факти

Пауль Томас Манн, найвідоміший представник свого сімейства, багатого відомими письменниками, народився 6 червня 1875 в сім’ї заможного любекського купця Томаса Йоханна Генріха Манна (1840-1891), який обіймав посаду міського сенатора.

Сім’я Манн була заможною, а дитинство Томаса Манна було безтурботним і майже безхмарним.

Вже за життя твори Томаса Манна стали називатися класичними.

У 1905 році він скріпив себе узами шлюбу з Катею Прінсгейм. Дочка мюнхенського професора стала вірною супутницею письменника до кінця його днів. У них народилося шість дітей, з них троє пішли по стопах батька, ставши письменниками, літераторами.

Після 1936 року письменника було позбавлено німецького громадянства, і він став громадянином Чехословаччини. Однак незабаром, в 1938-м, Томас Манн переселився в США, де в 1944 році став громадянином вже цієї держави. Відомо, що, покинувши Німеччину на самому початку дії фашистського режиму (в 1933-м), він в «гітлерівську» країну більше не повернувся. З-за кордону письменник впроваджував в мислення колишніх німецьких співвітчизників неприязнь до фашизму, ставши голосом антифашистських радіопрограм.

Визнання прийшло до Томасу Манну не відразу. Відомо, що в рік виходу було куплено всього 100 примірників сімейного роману «Будденброки». Зате через 30 років, в 1929-му, саме завдяки йому письменник навіки вписав своє ім’я в перелік Нобелівських лауреатів.

Після присудження премії роман «Будденброки» був випущений мільйонним тиражем.

Грошовий приз Нобелівської премії склав 200 000 рейхсмарок. Частину його Манн витратив на сплату боргів своїх дітей — Клауса і Еріки. Решта пішли на побудову літнього будинку в Ніде на Куршській косі і придбання двох авто. Після еміграції родина Маннів втратила значну частину власності, в тому числі всю нерухомість.

Томас Манн мав інтерес до представників чоловічої статі. Причому інтерес цей не обмежувався інтелектуальними знаннями, якими ще за життя характеризувався Манн Томас.

З щоденників письменника відомо, що думки про красу чоловічого тіла не покидали його до кінця його днів.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *