“Тореадори з Васюківки” образи Яви і Павлуші

тореодори з васюківки образи яви та павлуші 6 клас

“Тореадори з Васюківки” характеристика героїв – Яви і Павлуші з повісті В. Нестайка допоможе розкрити їх образи. Цитатна характеристика хлопців доповнить їх образи.

“Тореадори з Васюківки” характеристика Яви і Павлуші

Головні герої “Тореадори з Васюківки” – Ява Рень і Павлуша Завгородній – звичайні школярі-підлітки, що мешкають у селищі Васюківка, бешкетники, фантазери та порушники дисципліни, «найкращі друзяки і напарники».

Гострий на язик дід Салимон каже про них: «Одно… Ява і Павлуша пішли. От хлопці! Орли! Соколи! Гангстери, а не хлопці! Нема на них буцегарні».

План-характеристики образів Яви та Павла 

  1. Іван Рева та Павло Завгородній — друзі-п’ятикласники.
  2. Пригода — невід’ємна частина життя хлопців.
  3. Риси характеру:

а) доброта і чуйність;
б) справедливість;
в) винахідливість:
г) гумористи, бешкетники, здатні на вигадку;
д) зневажливо ставляться до навчання.

4. Розкриття закономірностей поведінки героїв через їх вчинки та стосунки з оточуючими.

“Тореадори з Васюківки” образ Яви

Звідки таке незвичне ім’я – Ява? То він сам себе так назвав, коли йому було лише півтора роки. Чи то воно, пискля мале, хотіло сказати: “Я – Ваня”, а вийшло “Ява”…, але причепилося оте “Ява” до нього, як реп’ях до собачого хвоста. У Івана руде скуйовджене волосся, а обличчя хлопця рясно вкрите веснянками. Ява Рень – енергійний і відчайдушний хлопець. Зазвичай саме він є ініціатором різноманітних вигадок: то метро під Васюківкою прокласти, то влаштувати бій биків, то організувати шкільний театр. Але хлопець здатний не тільки на бешкет: коли сталася прикра подія з переекзаменовкою, то він влітку сумлінно готувався до перескладання екзамену з української мови на “безлюдному” острові, дібравши собі ім’я “Робінзон Кукурузо”.

“Тореадори з Васюківки” образ Павлуші

Павлуша Завгородній – кращий друг Яви. Це більш врівноважений і спокійний хлопець. Він захоплюється малюванням і мріє стати льотчиком, але не менше за Яву полюбляє різноманітні пригоди й таємниці.

Васюківські “тореадори” завжди мають благородні наміри, але через брак досвіду і знань, на жаль, іноді потрапляють у прикрі ситуації. Нерозлучні друзі, обмірковуючи вчинки, вміють усвідомити помилки й намагаються їх не повторювати, хоча відразу ж вигадують і здійснюють нову “авантюру”. Тому читачі з цікавістю довідуються про пошуки незнайомця з тринадцятої квартири, зйомки в кіно, про допомогу хлопців під час рятування рідного села від стихійного лиха, про викриття двох місцевих “шпигунів”.
Мені зрозумілі бажання і наміри Яви і Павлуші, адже вони мої ровесники. Думаю, головне, про що хоче сказати нам автор: дружба – велика сила; важливо мати поруч вірного і відданого товариша, який піде за тобою в огонь і у воду, не зрадить, завжди допоможе в скрутній ситуації.

Риси характеру Яви та Павлуші

характеристика яви та павлуші

“Тореадори з Васюківки” цитатна характеристика Яви та Павлуші

“Мабуть, вам дивно, що то за ім’я таке — Ява? То він сам себе так назвав, коли йому лише років півтора було. Чи то воно, пискля мале, хотіло сказати: “Я — Ваня”, а вийшло “Ява”, чи то “Іван” у нього так прозвучало (бо насправді його Іваном звати), але причепилось оте “Ява” до нього, як реп’ях до собачого хвоста. Навіть міліціонер товариш Валігура, що живе у нашому селі, так його зве.”

“Павлуша ж змалечку мріє стати льотчиком, ми тих зміїв з ним попоробили — ого-го. І потім Павлуша його розмалював фарбами. Всю душу льотчика і художника вклав він у того змія”

Дід Салимон про Павлушу та Яву казав: “Ондо, каже, Ява і Павлуша пішли. От хлопці! Орли! Соколи! Гангстери, а не хлопці! Нема на них буцегарні”.

Бажання прославитись: “слава… гриміла на всю Васюківку, як радіо на Перше травня”.

Мрії про майбутнє (каже сам до себе):  “Павлушо, ти ніколи більше не підеш уночі на кладовище. Ти повинен стати льотчиком, і тобі зовсім не треба, щоб ти почав тіпатися і заїкатися від страху. Хай твої вороги туди ходять. Хай вони тіпаються і заїкаються”.

Здатен перемогти свої страхи: “Треба йти, Павлушо. Якби це було потрібно особисто тобі, ти б нізащо не пішов. Але тут справа, ти ж знаєш, складна. І ти підеш. Бо ти мусиш повернути годинник господарю за всяку ціну”.

Сварки із друзями: “Ми не раз, бувало, сварилися з Павлушею, але через день, найбільше два хтось із нас перший заговорював, і сварка вмить забувалася”.

тореодори з васюківки цитатна характеристика героїв

Ніколи ми з Явою не були на морі. Тільки у кіно та по телевізору бачили. А як нам хотілося до моря! Сині далі, білі кораблі, чайки, альбатроси літають. “Курс норд-ост!” — кричить капітан. Торік ми навіть двічі намагалися втекти до моря. І двічі нас ловили на станції.І от, коли мрія вже була абсолютно в нашій кишені, таке з Явою трапилось. Дід Варава ще вчора одніс у школу і здав Явину путівку. Доведеться мені самому їхати. Але хіба це те! Хіба я сам відчую так усі радості моря, як ми вдвох би відчули! То нащо ж він говорить! Радість, не поділена з другом, — це не радість, навіть не піврадості, а якась поганська четвертушка, мізерія якась.

«Тореадори з Васюківки» скорочено (аудіокнига)

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Dima

    клоьво

    Відповіcти
    1. влад

      ти раб??

      Відповіcти
  2. Данька

    GOVNOOOOOOOOOOOOO!!!!

    Відповіcти
  3. Влада)

    Чесно говоря, не очень… Мне эта информация не помогла. 🙁

    Відповіcти
  4. Сенчос

    Нормас брат,вы сами напишите!

    Відповіcти
  5. Ростислав

    супер інформація дуже допомогла, маю 11б

    Відповіcти