«Три брати» брати Грімм

Брати Грімм казка «Три брати»

Жив чоловік, у якого було три сини, і один тільки будинок. Кожен син хотів той будинок отримати в спадок після його смерті, але батько любив їх усіх однаково і не знав кому залишити будинок.

Думав батько продати свій дім та виручені гроші між ними поділити, так продавати щось йому не хотілося, тому що будинок був  успадкований від його прадідів …

Подумав батько і сказав своїм дітям: «Ідіть-но ви в люди, і кожен нехай обере собі якесь ремесло для вивчення; після повернення додому той з вас, хто виявить себе вправніше інших в своїй справі, отримає від мене будинок у спадок ».

Старший вирішив бути ковалем, другий — перукарем, а третій — учителем фехтування.

Потім вони призначили час, в який вони повинні були знову зійтися в будинку батька, і розійшлися в різні боки.

Сталося так, що кожен з них в своїй справі знайшов собі відмінного вчителя, у якого міг належним чином вивчитися своїй майстерності.

Ковалю доручено було підкувати королівських коней, і він сподівався, що будинок дістанеться йому.

Перукар голив тільки знатних панів, і думав, що будинок дістанеться йому.

Фехтувальникові довелося отримати не один удар, і він все ж згнітивши серце думав про себе: «Нічого цих ударів лякатися, а то, мабуть, будинок вислизне з моїх рук!»

Минув час, і всі вони зійшлися в будинку батька; але вони не знали, як би їм знайти нагоду показати батьку своє мистецтво, а тому і стали між собою радитися.

Під час їх наради бачать — біжить до них з поля заєць. «Е-е! — Сказав перукар. — Ось дуже до речі з’явився! Точно званий! »

Негайно взяв він тазик і мило, збив піну, а коли заєць підбіг ближче, він на бігу намилив йому мордочку і на бігу ж виголив йому борідку і при цьому не порізав його і жодного волоска не зашкодив.

«Непогано, — сказав батько, — і якщо тільки інші двоє не дуже перевершать тебе в своїй майстерності, то будинок залишиться за тобою».

Незабаром після того бачать, що мчить якийсь пан щодуху в своїй кареті. «Ось будьте ласкаві-ка поглянути, батюшка, на моє вміння!» — Сказав коваль, побіг слідом за каретою, зірвав у одного коня на скаку всі чотири підкови і підкував його чотирьма новими. «Ти — просто молодчина! — Сказав йому батько. — Зі своїм ділом ти справляєшся так само добре, як твій брат … Право, я навіть не знаю, кому з вас двох я повинен віддати свій будинок … »

Тоді сказав третій син: «Батюшка, дозвольте і мені показати свою майстерність!»

Якраз в цей час став накрапати дощ, і фехтувальник, вийнявши свою шпагу, став нею швидко обертати над головою, так що жодна крапля на нього не впала …

Дощ пішов сильніше і нарешті почалася злива, лило як з відра, а фехтувальник все швидше і швидше обертав шпагою над головою і залишився сухий, немов під дахом стояв.

Коли батько це побачив, він здивувався і сказав: «Ти перевершив своїх братів в майстерності — будинок належить тобі!»

Брати залишилися цілком задоволені рішенням батька, і так як вони один одного дуже любили, то стали жити разом у батьківському домі і продовжували займатися кожен своїм ремеслом; а при своїх знаннях і уміннях вони заробляли багато грошей.

Так дожили вони в повному достатку до старості, і коли один з них захворів і помер, двоє інших так журилися, що незабаром теж захворіли і померли.

За їх взаємної любові і тісної дружби їх і поховали в одній братській могилі.

Брати Грімм «Три брата» скорочено

Це історія про те, як батько майно між синами поділити не міг. Стали сини на його вимогу майстрами на всі руки і хоч молодший брат і отримав будинок від батька, все одно жили вони в ньому всі разом і не лаялися, адже дуже любили один одного.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Казки

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *