Цікава розповідь про Китай коротко

Реферат про Китай розповість Вам коротко про цю дивовижну і найдавнішу країну з багатою культурою.

Все про Китай коротко

Китай — це третя за площею держава і лідер за кількістю населення — тут проживають 1,3 млрд. чоловік.

У Піднебесній імперії (так називали китайці свою країну) були винайдені папір, порох, фарфор, зубна щітка, туалетний папір, сірники, парасоля. Китайці навчилися друкувати книги і прясти шовкові нитки. Перші газети теж з’явилися в Китаї.

Сьогодні важко знайти назву товару, який би не вироблявся в Китаї. Країна освоює нові ринки і галузі, скуповує відомі бренди, копіює і робить кінцевий продукт привабливішим і доступнішим. Китай межує з такими країнами — Індія, Росія, В’єтнам, Афганістан і ряд інших.

Конституція КНР, яку прийняли в 1982 році, говорить, що Китай — це соціалістична держава з демократичною диктатурою народу. Керує країною Комуністична Партія через Всекитайські однопалатні збори з народних представників.

Главою держави вважається генеральний секретар.

Столиця Китаю — Пекін.

Найбільші міста Китаю — Тяньцзін, Шанхай, Чунцін

Офіційна валюта Китаю — юань.

Клімат і рельєф Китаю

Рельєф держави досить різноманітний: в західному регіоні країни знаходиться найвища гірська система в світі — Гімалаї. Найвища вершина світу — гора Еверест (8848 м). На сході розташовується Велика Китайська Рівнина, яка простягається вздовж берегів Східно-Китайського і Жовтого морів на тисячу кілометрів. Між берегами — гірські системи різної висоти.

Клімат варіюється від континентального помірного на півночі до субтропічного клімату з задушливим, жарким літом. Зима слабо виражена в південній частині країни.

Корисні копалини Китаю

Надра держави багаті на всі корисні копалини. Основним є вугілля, запаси якого одні з найбільших в світі. Запаси нафти також досить значні. За виробництвом золота Китай вважається лідером.

Населення і релігія Китаю

На території країни живуть 56 різних народів, які складають 7% від населення. Решта 93% — китайці. Близько 36% всього населення Китаю живуть в містах, а 64% — в сільських місцевостях.

Традиційними релігіями держави є даосизм, конфуціанство і буддизм. Християнство і іслам теж визнають, але не так широко. У деяких народів Китаю збереглися ще багатобожжя і язичництво.

Сподіваємося, викладена інформація про Китай допомогла Вам. А свій реферат про Китай Ви можете залишати через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Географія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *