Цікаві факти природи

еверест цікаві факти Цікаві факти про природу

Цікаві факти про природу, про явища природи здивують вас, і ви точно дізнаєтеся багато нового.

Цікаві факти природи

Довжина екватора становить приблизно 40 000 кілометрів або 24898 миль. Екватор займає всього 5 % земної поверхні, але тут мешкає половина всіх тваринних і рослинних видів планети. На екваторі людина важить менше, ніж на Північному полюсі. Так відбувається тому, що екватор розташований далі від центру Землі, а значить, сила тяжіння тут менше. Зона екватора охоплює 13 країн світу.

Скільки вулканів у світі?

Чи знаєте ви, що на поверхні земної кулі знаходиться 522 діючих вулкана, причому 68 з них підводних. Окремо слід виділити 322 вулкана, які утворюють так зване тихоокеанське кільце. Цікаво, що найпотужніша ланка цього грізного кільця – Камчатка з її 28 і Курильські острови з 39 вулканами.

вулкан 3 озераНа вершині індонезійського вулкану Келімуту розташовані три озера, кожне з яких періодично міняє колір від бірюзового до зеленого, червоного і чорного. Такі перетворення викликані вулканічними газами, які вступають в реакцію з різними мінералами, розчиненими у воді, тим самим змінюючи забарвлення озер.

Вічний шторм з Венесуели

На Землі є місце, де гроза – частіше явище, ніж сонячне світло. Це місце знаходиться там, де річка Кататумбо впадає в озеро Маракібо. Саме там, на висоті більше п’яти кілометрів, постійно стикаються грозові хмари, і в результаті ми отримуємо грозу, що триває 150 днів на рік, 10 годин на добу. Блискавка в цьому місці – частий гість (280 блискавок в годину, це вам не іграшки).

Вчені вважають, що «вічний шторм» є найпотужнішим на Землі генератором озону. Можливо, якби не було «вічної грози», вся планета постійно піддавалася б згубній дії потужних ультрафіолетових променів з довжиною хвилі більше 34 нм.

Цікаво також те, що «вічний шторм» з дуже давнього часу служить маяком для моряків.

Рибний дощ з Гондурасу

Нікого з жителів цієї невеликої країни не можна здивувати таким рідкісним, начебто, явищем, як рибний дощ. Саме такий вид дощу – цілком звичайне явище в містечку Іоро. Відбувається все це, коли закінчується весна і починається літо. Саме в цей час починаються грози, виблискують блискавки, гримить грім … Після того, як все закінчується, місцеві жителі виходять з будинків, і збирають … ні, не гриби – рибу, причому живу. З 1998 року в цьому містечку навіть проводиться Фестиваль Рибного Дощу.

Червоний дощ

У Кералі, одному з штатів Індії, з 25 липня по 23 вересня 2001 йшов червоний дощ. Цілих два місяці «кривавий» дощ офарбовував білий одяг індусів. Звичайно, з кров’ю тут немає ніякого взаємозв’язку – просто в краплях дощу містилося багато спор морських водоростів.

А спочатку навіть ходили чутки, що червоний колір викликаний наявністю якихось позаземних клітин в краплях дощу. Загалом, вчені швидко прояснили ситуацію. Але, звичайно, червоний дощ все одно дивує багатьох – до нього не можна ставитися, як до звичайного дощу, вже дуже лякаюче він виглядає.

Найдовші хвилі на Землі

У Бразилії два рази на рік, з лютого по березень, Атлантичний океан як би «утискає» Амазонку, і води цієї річки утворюють найдовшу хвилю в світі. Хвилі поророка, так їх називають місцеві жителі, можуть котитися протягом півгодини. Чути хвилю можна з півгодини до її появи, і звук настільки потужний, що від нього часто падають дерева і обрушуються місцеві будівлі.

А ось серфінгісти, нічого не боячись, очікують цю хвилю. У місті Сан Домінгос з 1999 року навіть проходить щорічний чемпіонат, присвячений цим довгим хвилям. До речі, спортсмен Пікурута Салазар встановив в 2003 році ніким не побитий досі рекорд. Він котився на хвилі близько 12,5 кілометрів. Це зайняло у нього 37 хвилин.

«Чорне сонце» Данії

Так місцеві жителі називають зграї шпаків, які злітаються з усієї Європи в цю країну. В результаті виходять вельми химерні фігури, які жителі Данії називають Чорним Сонцем. Це явище можна спостерігати приблизно з березня до середини квітня.

Північне сяйво

Північне сяйво не що інше, як зіткнення у верхніх шарах атмосфери сонячних променів з зарядженими частинками газів магнітного поля Землі.

Інверсійні сліди літаків

Літакові вихлопи і вихрові потоки на великих висотах перетворюють частки льоду в воду. Довгі білі смуги високо в небі не що інше, як крапельки води, які знаходяться в підвішеному стані.

Цікавинки про природу, цікаві відомості про природу ви можете розширити в цій статті.

Оцініть статтю
Додати коментар