Цікаві факти про архітектуру

Чи знаєте Ви щось цікаве про архітектуру? Цікава інформація про архітектуру зібрана в цій статтті.

Цікаві факти про архітектуру

Багато людей помилково пов’язують назву Потьомкінських сходів в Одесі з князем Григорієм Потьомкіним. Насправді вони була побудована за ініціативою іншого князя — Михайла Воронцова, і не мала назви як такої. Вона з’явилася після виходу в світ фільму «Броненосець Потьомкін».

Першим в світі хмарочосом вважається офіс страхового товариства в Чикаго, побудований в 1885 році. Будова мало 10 поверхів і стало першою будівлею, яку побудували з використанням каркаса.

У Середньовіччі всі гвинтові сходи «закручувалося» за годинниковою стрілкою. Це ставило у вкрай невигідне становище ворогів під час атаки, які намагалися по цих сходах піднятися, і допомагало оборонятися господарям замка або фортеці.

Ейфелева вежа створювалася не як монументальний шедевр, а як тимчасовий експонат Всесвітньої виставки, присвяченій сторіччю Французької революції. Густав Ейфель розраховував, що вона простоїть максимум 20 років.

Пентагон отримав назву завдяки своїй п’ятикутній формі. «Пента» на грецькій мові означає «п’ять».

У Сінгапурі на даху двухсотметрового готелю Marina Bay Sands розташований відкритий басейн. Рівень води в ньому на кілька сантиметрів вище, ніж край самого хмарочоса. Через спеціальний водозбір стікаюча вода потрапляє назад в басейн. З самого басейну створюється враження, що вода переливається через край і стікає вниз по всіх поверхах.

У Марокко існує традиція фарбувати всі будинки міста в один колір. Наприклад, в Марракеші всі будинки рудувато-червоні, а в Шефшауен — сині.

Стіни храмового комплексу Кхаджурахо в Індії прикрашені тисячами еротичних барельєфів і скульптур. Тут можна знайти практично всі пози з «Камасутри», є навіть сцени зоофілії. Храм користується великою популярністю серед туристів.

Усередині тайванського хмарочоса Тайпей 101 встановлений величезний 660-тонний маятник. Він розташований між 87-м і 91-м поверхами і знижує рівень небезпеки при землетрусі або урагані, врівноважуючи коливання будівлі.

Найбільшого всього мостів в німецькому місті Гамбурзі. Тут їх побудовано цілих 2300.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *