Цікаві факти про Атлантичний океан

Чи знаєте ви щось цікаве про Атлантичний океан? У цій статті зібрана цікава інформація про Атлантичний океан, яка розширить ваші знання з географії.

Цікаві факти Атлантичного океану

Чому Атлантичний океан назвали Атлантичним?
Сучасна назва океану походить від імені титана — Атланта, героя грецької міфології, який тримав на своїх плечах небозвід. Раніше ж цей океан називався Західним. Першим мореплавцем,що перетнув Атлантичний океан, був Колумб.

Атлантида — материк, за легендою що існував в давнину на території Атлантичного океану. Згідно з переказами, в результаті змін на планеті він пішов під воду разом з усіма жителями. Офіційно Атлантида вважається вигаданою Платоном в якості образу порочності людей.

Атлантичний океан другий по площі і глибині океан планети. Найглибшим місцем в Атлантиці вважається Південно-Сандвічев жолоб, глибина якого складає 8 500 метрів.

А ось по солоності води Атлантичний океан знаходиться на першому місці.

Через нього проходить тепла течія Гольфстрім, яка дарує м’який і теплий клімат європейським державам, які мають вихід у відкритий океан. Можна порівняти цифри: кількість тепла, яке переноситься цією течією, можуть виробити тільки разом взяті 1000000 електростанції.

Атлантичний океан перетинає всі земні кліматичні пояси. Це своєрідна межа, яка розділяє Старий і Новий світ.

В Атлантиці, на території Белізського природного рифа розташований незвичайний об’єкт — блакитна діра. Це підводна печера глибиною 120 метрів. Тут мають строго окреслений обрис межі кордону темної і світлої води. І спостерігач, який дивиться на поверхню океану зверху, бачить діру блакитну і велику.

У Атлантичному океані є Саргасове море, яке не має берегових меж. Його межі окреслені тільки океанічними течіями.

Атлантичний океан — має безліч загадок. Одна з них — Бермудський трикутник, зона, що знаходиться в розташуванні Бермудських островів, в якій безвісти пропали багато суден та літаків.

Острів-гігант Гренландія знаходиться на півночі Атлантики, якому немає рівних за величиною на нашій планеті.

Незважаючи на різницю в площі Атлантичного і Тихого океанів, кількість риби, що щорічно виловлюється в Атлантиці, анітрохи не менше. Особливо популярні у рибалок оселедець, сардина, камбала і тріска. У Атлантичному океані мешкають і різноманітні делікатеси: устриці, кальмари, мідії, каракатиці та ін.

Самий далекий острів на Землі теж знаходиться в Атлантичному океані. Це острів Буве, який з мисом Доброї Надії поділяють 1600 км.

Ви можете додавати цікавинки про Атлантичний океан, цікаві відомості про Атлантичний океан через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії
Коментарі:
  1. 1 год ago
  2. 7 месяцев ago
  3. 2 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *