Цікаві факти про Австралію

Австралія — материк, повністю зайнятий однією державою і входить до числа десяти держав з найвищим рівнем життя. Багато цікавих і незвичайних фактів про життя в Австралії ми розглянемо в цій статті. Всі знають, що Х’ю Джексон, Рассел Кроу, Наомі Уоттс, Ніколь Кідман і Кейт Бланшетт, Хіт Леджер є найбільш відомими австралійськими акторами в світі.

Цікаві факти про Австралію

 1. Австралія є самим сухим населеним місцем на Землі. Одну третину континенту і країни займає пустеля.
 2. В Австралії є Снігові гори. Названі вони так тому, що за рік тут випадає набагато більше снігу, ніж у швейцарських Альпах.
 3. На всьому континенті Австралія немає жодного активного вулкана.
 4. Найбільшою по довжині живою кораловою структурою в світі є Великий Бар’єрний риф, що знаходиться біля берегів Австралії. Протяжність рифа — 2600 км .
 5. В Австралії щільність населення є однією з найнижчих на Землі.
 6. Австралію населяли люди протягом 40 000 років. Всі племена аборигенів Австралії говорили на більш ніж 300 мовами.
 7. Австралійці — самі азартні люди в світі , більше 80 % дорослих грають в азартні ігри.
 8. В австралійській пустелі Налларбор знаходиться найдовша в світі пряма дорога, довжина якої становить 146 км .
 9. Австралія поділена на 6 штатів, причому в одному з них, в Тасманії , найчистіше повітря у світі.
 10. сидней театрСіднейска опера — одна з найвидатніших і впізнаваних оперних театрів світу. Це один із символів Сіднея і Австралії. У ньому — 1000 залів! Поміщаються — 5000 чоловік! А дах цієї грандіозної споруди важить 161 тонну.

Цікаві факти про життя в Австралії

 1. В Австралії дуже серйозно ставляться до виборів . Так , за неявку на всенародне голосування стягується грошовий штраф.
 2. Якщо австралійська купюра порвалася на частини , які не менше за 20 % і не більше 80 % від оригінальної купюри , їх можна також використовувати як гроші. Наприклад , якщо 10 — доларова купюра порвалася навпіл , кожну частину можна використовувати як 5 доларів.
 3. Будинки в Австралії погано ізольовані від холоду, тому в зимові місяці при температурі нижче +15 градусів у приміщеннях досить прохолодно. Не дивно , що саме з Австралії пішла мода на взуття  «уггі». Австралійці носять їх прямо вдома .
 4. Будь-якому іммігранту, щоб отримати австралійське громадянство потрібно прожити на території Австралії не менше 2 років.
 5. На територію Австралії з міркувань екологічної безпеки забороняється ввозити будь-які продукти, рослини, вироби з дерева, шкіри, хутра, грунт на підошвах взуття. Крім того, окремий екологічний контроль проходять люди, які прибули з континентальної Австралії на Тасманію .
 6. Всі знають про Велику китайську стіну, але не кожен знає про австралійський паркан Дінго довжиною 8500 км. Він був побудований для того , щоб захистити родючу частину Австралії та овечі пасовища від кроликів , вомбатов і дінго .

Цікаві факти про тварин Австралії 

 1. Найбільш отруйні змії мешкають саме в Австралії ( 6 видів з 10 ) , в тому числі найнебезпечніша змія у світі — австралійська жорстока змія (отрута від одного укусу якого може вбити 100 чоловік відразу!) .
 2. У Австралії мешкає найбільший вид земляних червяків на Землі, особини якого досягають 1,2 метра в довжину.
 3. кенгуруМ’ясо кенгуру легко можна знайти в австралійських супермаркетах і ресторанах. Тут воно вважається корисною альтернативою яловичині або баранині: вміст жиру в кенгурятині не перевищує 1-2 відсотків.
 4. Австралія — це материк з найбільшою кількістю отруйних звірів! До таких належать різні павуки, змії , медузи і навіть один вид восьминога ( який досягає всього лише 10-20 см в розмірах). Укус такого восьминога безболісний, але через кілька хвилин настає повний параліч і, як наслідок, смерть. Протиотрути не існує.
 5. Популяція кенгуру втричі перевершує за чисельністю кількість людей , що проживають в Австралії. Овець в Австралії всього в два рази більше , ніж людей , а кроликів — у шістнадцять разів .
 6. Від акул в Австралії загинуло за останні 50 років 53 людини , в середньому значить 1.06 людину в рік.
 7. Папуги літають прямо на вулиці , красиві , але кричать дуже голосно. Харчуються евкаліптовими плодами.

Цікаві факти про річки Австралії

 1. Мюррей — Дарлінг — найдовша ріка на континенті.
 2. Води річки Муррей йдуть на зрошення прибережної території і забезпечують необхідною вологою до сорока відсотків усього що збирається на континенті врожаю.
 3. На Середньому острові архіпелагу Решерш в західній Австралії розташоване озеро Хіллер , примітне водою рожевого кольору. Причина такої аномалії досі не встановлена: передбачалося , що колір воді надають виробляють червоний пігмент водорості , проте вчені , що дослідили проби води з озера , що не виявили слідів життєдіяльності таких водоростей. Схоже озеро з кольором води , що коливається від фіолетового до червоного , знаходиться в Сенегалі і називається Ретба . Тут причини забарвлення встановлені точніше : винні в цьому ціанобактерії і велика кількість розчиненої у воді солі.

Цікаві факти про рослини Австралії

На вулицях багато евкаліптів. Евкаліпт — це не один вид, а сотні. У них, як правило, жорсткі листя синюватого відтінку, з сильним ефірним — смолистим запахом. Листя зазвичай вузькі , але бувають і кругленькі . Плоди евкаліптів різноманітні , іноді цікаві : химерні коробочки, дудочки або глечики.

Тепер ви знаєте цікаві та незвичайні факти про Австралію , сподіваємося ви дізналися багато нового і пізнавального.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії
Коментарі:
 1. 6 месяцев ago
 2. 4 месяца ago
 3. 4 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *