Цікаві факти про Азовське море

Цікавинки про Азовське море для дітей та дорослих відриють багато нового для кожного читача. Цікава інформація про Азовське море зібрана в цій статті.є

Цікаві факти про Азовське море

Азовське море — наймілкіше море у світі.

Середня глибина Азовського моря — 8 м, максимальна 13,5 м

Середня солоність 13,8‰. Найбільша солоність Азовського моря у затоці Сиваш — до 25 ‰.

У водах Азовського моря мало солі. Через це воно взимку часто швидко замерзає.

Медики стверджують, що пісок, що знаходиться на берегах Азовського моря, має цілющі властивості.

За кількістю рослинних та тваринних організмів Азовському морю немає рівних у світі. За рибопродуктивністю, тобто кількості риби на одиницю площі, Азовське море в 6,5 разів перевершує Каспійське, в 40 разів — Чорне і в 160 разів Середземне море.

За віддаленістю від океану Азовське море є найконтинентальнішим морем планети.

Азовське море у різні часи і в різних народів мало різні назви. Меоти й інди, які жили на узбережжі ще до нашої ери, називали його Тамарунда – Годувальниця Чорного моря; стародавні греки – Меотида (від назви племені); римляни – Меотійське болото, слов’яни – Сурозьке абоСинє, араби – Бар-ель-Азов – Темно-синє море; татари – Азов – кінець, гирло (за розташуванням моря у гирлі Дону).

Унаслідок річкових наносів та руйнування берегів у морі щорічно нагромаджується близько 12 млн т твердих речовин. В результаті цих осадів відбувається поступове обміління.

Наприкінці ХХ ст. в Азовському морі розповсюдилася хижа чорноморська медуза. Вона пожирає планктон, а після відмирання її отруйні рештки нагромаджуються на дні. Це призвело до утворення в морі мертвих зон, в яких спочатку зникли рачки, а потім і промислові риби.

Затока-озеро Сиваш має дуже високу (до220 ‰) солоність води і є великим резервуаром натрієвої, магнієвої, бромної солей.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну
Коментарі:
  1. 2 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *