Цікаві факти про Британську імперію

Чи знаєте ви щось цікаве про Британську імперію? Цікава інформація про Британську імперію для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про Британську імперію

Британська імперія — найбільша імперія у світі за всю історію людства.

Британська імперія мала колонії в усіх континентах Землі навіть в Антарктиці і через це, англійська мова так широко поширився по всьому світу.

Найвищого розквіту вона досягла на початку 20 століття. Тоді загальна площа Британської імперії становила — 42750000 км2 (це 22 % площі всієї Землі) і з населенням приблизно 458 млн осіб або чверть світового.

У Середньовіччя, Англія була лише острівною державою, навіть до 16 століття не мала військово-морського флоту.

Британська імперія почала успішно колонізувати Північну Америку на початку 17 століття ( хоча спроби колонізувати були і раніше після відкриття Америки Колумбом, але всі вони не були успішними).

У 18 столітті, Британська імперія стає провідною колоніальною державою , її конкурентом стає Франція. Британська імперія в союзі з Португалією та Голландією вела війну з Францією (її союзником була Іспанія). Війни проходили в Європі, Індії, Північній Америці, в Вест-Індії, на Філіппінах і на берегах Африки. В результаті чого Франція втрачає свої колонії в Північній Америці і в інших континентах, тим самим Британська імперія стає головною колоніальною державою світу.

Британська імперія знову зіткнулася з колишнім суперником ( Францією) на початку 19 століття на чолі Наполеоном Бонапартом. Він погрожував вже самій Англії не кажучи вже про решту колоній Британської імперії. У 1815 році Франція була остаточно переможена, в підсумку Британська імперія захопила кілька колоній Франції. Тепер у Британської імперії не було суперників здатних протистояти їй.

На початку 20 століття Британська імперія успішно підпорядкувала собі такі країни як Китай, Сіам і Аргентину. У цей період суперником Британської імперії стає Російська імперія. У 1839 році, Британська імперія спробувала захопити Афганістан, але без успішно. У 1854 році Британська імперія в союзі з Францією, Османською імперією та Сардинського королівства вступила в Кримську війну проти Російської імперії, де Російська імперія зазнала поразки. У 1878 році, Британська і Російська імперія домовилися про сферу впливу в Азії. Під час російсько-японської війни Британська імперія зберігаючи нейтралітет таємно допомагала Японії з озброєнням і військовими кредитами, все це призвело до ослаблення і військової поразки Російської імперії.

британська імперія

На початку 20 століття Німеччина швидко стала індустріальною та військовою державою, через це в 1907 році Британська імперія в союзі з Францією і Росією заснували Антанту ( військово-політичний блок) проти Троїстого союзу (Німеччина, Австро-Угорщина та Італія). У 1914 році почалася війна між Антантою і Троїстим союзом (тобто почалася Перша світова війна) . В результаті поразки Троїстого союзу (1918 рік), колонії Німеччини були розділені між переможцями і в підсумку володіння Британської імперії розширюється на 4662000 км2.

У 1940 році після падіння Франції, Британська імперія залишилася один на один проти Німеччини та її союзників, поки в 1941 році в війну не вступив СРСР ( також військову допомогу Англія запитувала у США). Хоча для Британської імперії Друга світова війна закінчилася перемогою, вона перебувала на межі банкрутства (цього вдалося уникнути завдяки американській позиці в $3500000000 ( ця позика була погашене тільки в 2006 році).

Після Другої світової війни більшість колоній Британії стали незалежними.

Цікавинки про Британську імперію, цікаві відомості про Британську імперію ви можете додавати через форму коментарів.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *