Цікаві факти про Червоне море

Що ви знаєте цікаве про Червоне море? В цій статті ми зібрали найголовніші та найцікавіші фати про Червоне море.

Цікаві факти про Червоне море

Червоне море — найтепліше з усіх морів. Температура води навесні в південній частині моря досягає + 30 ° С, а в північній + 22 ° С! Є припущення, що на самому дні температура води близько + 21 ° С. У зимові місяці температура не опускається нижче + 20 ° С.

Червоне море простягнулося від північного заходу на південний схід на 1932 км при максимальній ширині 352 км. Площа моря 460 тис. кв. км, об’єм води 201 тисячі кубічних кілометрів, а середня глибина 440 м (максимальна — 3 039 м).

Існує кілька теорій походження назви Червоне море. Згідно з найбільш поширеною, біологічною, колір моря визначили ціанобактерії, що містять надлишок червоного пігменту фікоеритрина і здатних викликати масове цвітіння води. Однак це природне явище трапляється настільки рідко, що змушує розглядати й інші версії, наприклад геологічну. Дійсно, на деяких ділянках берегової лінії близько до моря підступають скелі червонуватого кольору.

Червоне море — найсолоніше море Світового океану. В 1 літрі води тут міститься 41 г солей (у відкритому океані 34 г, у Чорному морі 18).

Це єдине море на земній кулі, яке існує практично без підживлення, в нього не впадає жодна річка. Тільки потік вод Індійського океану через Баб-ель-Мандебську протоку вносить в море свої води. Якби не цей потік, море давно б зникло, випарувашись протягом 1-2 тисячоліть. На його місці могла з’явитися найбільша сухопутна западина глибиною більше двох кілометрів з величезною кіркою солі на дні.

За рік в Червоне море вноситься води майже на 1000 куб. км більше, ніж виноситься з нього. Для повного обміну води в Червоному морі потрібно всього 15 років.

Його кришталева чистота пояснюється тим, що в нього не впадає жодна річка, яка могла б принести з собою мул і пісок і, тим самим, замутнити морські води. І хоч море і має назву Червоне, але його води мають гарний блакитний колір.

Але «Червоним» море називається тільки на європейських мовах. На івриті воно «Ям Суф» — очеретяне, очеретяне.

У Червоному морі поширені дельфіни і косатки. Цілком можлива зустріч під водою і з зеленою черепахою.

Мурени, пристосовані до життя на рифах, можуть досягати 3 метрів в довжину і мають досить страхітливий вигляд. Але, в основному, якщо їх не дражнити, вони не становлять небезпеки для людини.

Червоне море — поза конкуренцією за різноманітністю коралів, підводної флори і фауни. Майже на 2000 кілометрів тягнеться прибережна смуга коралових рифів.

Ви можете додавати власні цікавинки про Червоне море, цікаві відомості, інформацію через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *