Цікаві факти про числа

Цікаві факти про числа і цифри для дітей і дорослих, які розширять ваші знання з математики ви можете дізнатися прочитавши цей матеріал.

Цікаві факти про числа

Цікаві факти про число Пі

Знамените число Пі, яке дорівнює 3,14. Неофіційно це число має два свята в році на території Америки. Перше випадає на 14 березня, так як це 03.14, а друге — на 22 липня — 22.07. Чому липня? А ви розділіть число на цифру місяця і отримаєте число Пі.

Цікаво, що відома піраміда Хеопса є втіленням числа Пі, так як співвідношення її висота з периметром основи дає число Пі.

Багато вчених займалися обчисленням числа Пі, але найбільших успіхів у цій сфері домігся потужний комп’ютер Hitachi SR 8000, який у 2002 р вирахував 1240000000000 цифр числа Пі після коми.

Число гугол і гуолплекс

Число Гугол — число десять у сотому ступені (10100), стало відомим завдяки відомій пошуковій системі Google, яка злегка спотворила назву числа «гугол» (Googol).

Від нього пішло число «гуголплекс», яке представляє собою 10 в ступені гугол. Наскільки велике це число? Якщо весь Всесвіт наповнити листками паперу і на кожному написати «нулі», то виявиться, що ми написали тільки половину цього числа.

цікаві рівняння

Цікаві факти про цифру 7

Число 7 вважається самим щасливим числом. Існує 7 днів у тижні, 7 смертних гріхів і сім чеснот, 7 континентів, 7 кольорів веселки, 7 музичних нот, 7 днів Творіння і багато іншого.

У Європі є повір’я, згідно з яким сьомий син 7-го сина володіє магічною силою. Також число 7 найчастіше є улюбленим числом людей у ​​всьому світі.

Сума цифр на протилежних сторонах ігрових кісток завжди дорівнює числу 7.

Цікаві факти про число 13

Число 13 стало символом поганого знаку поряд з популярністю п’ятниці 13-го. Навіть у наші часи, ви можете помітити, що в багатьох будівлях відсутній 13-й поверх.

Число 13 має релігійне походження у християн, так як під час таємної вечері 13-й апостол зрадив Ісуса.

факт цирфи

Цікаві факти про цифру 4

У таких країнах, як Китай, Японія і Корея число «4» вважається нещасливим. Тому поверхи з номерами, які закінчуються на «4» відсутні.

Цікаві факти про цифру 3

У деяких культурах число 3 вважають моторошним і невдалим. Наприклад, у В’єтнамі три людини на фотографії — це погана прикмета, оскільки вважається, що той, хто стоїть в середині, може померти.

Хто створив сучасну систему нумерації?

Система числення (система нумерації), яку ми сьогодні знаємо і використовуємо, є заслугою індійських-математиків.

У I столітті н. е. індійські вчені, на основі античної математики, створили звичну для нас сьогодні десяткову позиційну систему. Для запису чисел вони використовували 10 цифр, які майже не змінилися і до сьогодні.

Нуль це єдина цифра, яка не може бути представлена ​​римськими цифрами.

факт цирфи 2

Коли почали нумерувати будинки?

У 1763 році в Лондоні вперше почали нумерувати будинку. Історики пояснюють, що це зробили для більш ефективної і швидкої доставки листів.

Цікаві рівняння

(6 x 9) + (6 + 9) = 69.

Зведіть в квадрат 111 111 111. Не полінуйтеся. Ось який у вас вийде результат: 12345678987654321.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти
Коментарі:
  1. 4 месяца ago
  2. 3 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *