Цікаві факти про Давній Рим

Чи знаєте ви щось цікаве про Давній Рим? Цікаві факти про Давній Рим для дітей та дорослих зібрані в цій статті.

Цікаві факти про Давній Рим

Однією з головних проблем Стародавнього Риму була перенаселеність, тому міста розширювалися і в висоту. Але через невпевненість в міцності високих конструкцій імператор Август навіть видав указ, який забороняв будувати будівлі вище 21 метра.

Сучасна проблема великих міст — автомобільні пробки. Схожі проблеми були і в Римі. Цезар одного разу випустив указ, що забороняє рух приватних колісниць в денний час.

У I-II століттях н. е. середня тривалість життя римських чоловіків становила 41 рік, а жінок — 29 років.

За різними даними в Колізеї загинуло від 270 до 500 тисяч осіб.

У Римі налічувалося близько 144 громадських туалетів. Це були місця, де можна було також почути останні новини і поспілкуватися на будь-які теми.

Стародавній Рим знаменитий своїми вільними вдачами: одностатеві зв’язки, групові оргії (і не тільки) там були в порядку речей. Хоча знатним багатим римлянам не слід було вдаватися до сексу на стороні з жінками з вищого суспільства, тому що в результаті міг з’явитися байстрюк, і могли виникнути великі проблеми з поділом майна. Але незважаючи на загальноприйняту думку про вакханалію людських пристрастей, що панувала в Давньому Римі є теорія, що така розгнузданість була властива тільки аристократії, жителям міста Помпеї, фрески з цього міста до цих пір заборонені для демонстрації в багатьох країнах.

Гладіаторські бої римляни «взяли» у греків. Бути гладіатором могли не тільки військовополонені, раби, а також і будь-який вільний громадянин, щоб заробити. Громадянину, щоб стати гладіатором, треба було прийняти присягу і оголосити себе «юридично мертвим». На арену могли відправити і цивільних злочинців, наприклад шахраїв і обманщиків. Цікаво, але думка про те, що глядачі в Колізеї вибирали життя або смерть для переможеного гладіатора, направляючи великий палець вгору або вниз, насправді помилкова.

гладіатори цікаві фактиНасправді якщо великий палець був відігнутий в будь-якому напрямку (вгору або вниз) то це означало смерть для переможеного, бо символізувало оголений меч. А для того щоб дарувати життя переможеному, глядачі показували стиснутий кулак, як символ меча, захованого в піхви.

У свій час в Стародавньому Римі була подоба кіно, на сценах у всіх подробицях розігрувалися історичні баталії. Відомо, що для інсценування однієї битви було викопане велике штучне озеро. У цій виставі брала участь 16 галер, на них знаходилося 4 тис. веслярів і 2 тис. солдатів-гладіаторів. Давньоримська публіка любила криваві видовища і на звичайних театральних виставах: наприклад, якщо в ході представлення актор повинен був загинути, його замінювали в останній момент на засудженого до страти злочинця, якого вбивали прямо на сцені.

Римські туалети були місткі — в найбільших могли «вміститися» близько 50 осіб. На підлозі туалетів була мозаїка, зазвичай із зображенням дельфінів, а в центрі туалету бив фонтан, там часто грали музиканти, а присутні люди вели бесіди і ділилися новинами.

Солдати в римському війську жили в наметах по 10 чоловік. У кожному наметі був старший, якого називали «деканом».

І останній в цій статті цікавий факт про Древній Рим: поцілунок молодят в кінці церемонії одруження, як звичай, прийшов із Стародавнього Риму. Тоді весілля було контрактом, а поцілунок був свого роду печаткою, яка його скріплює.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві традиції

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *