Цікаві факти про динозаврів

Чи знаєте ви щось цікаве про динозаврів? Якщо ні, то дана стаття розкриє вам цікаву інформацію про динозаврів.

Цікаві факти про динозаврів

1. Слово «динозавр» було придумане британським палеонтологом Річардом Оуеном в 1842 році, по-грецьки перекладається як «страшна ящірка».

2. Перші динозаври, що з’явилися під час тріасового періоду 230000000 років тому були маленькими і легкими. Великі динозаври, такі як брахіозавр і трицератопс з’явилися під час юрського і крейдяного періодів.

3. В даний час відкрито приблизно 500 видів динозаврів. Скільки їх було насправді — вчені не знають і, чесно кажучи, навряд чи коли-небудь дізнаються.

4. Найскладнішим питанням з приводу зовнішнього вигляду динозаврів є колір їхньої шкіри. На жаль, до наших часів дійшли тільки кістки і зуби доісторичних ящерів, а шкірних покривів, на жаль, не збереглося ні шматочка. Залишається тільки припускати, що забарвлення динозаврів залежало від навколишнього середовища.

5. Ніхто точно не знає, яка тривалість життя динозаврів. Деякі вчені вважають, деякі динозаври жили 200 років.

6. Динозаври жили на всіх континентах, включаючи Антарктиду.

7. Всі динозаври відкладали яйця. Виявлено близько 40 видів яєць динозавра.

8.  Одні вчені вважають, що удар метеорита на півострів Юкатан в Мексиці 65.5 млн. років тому, і був причиною вимирання динозаврів, інші вважають, що вони вимерли через зміни клімату, але факт в тому що причини вимирання динозаврів досі до кінця не ясна.

9. У 1923 році дослідник Рой Чепмен Ендрюс вперше виявив гніздо динозавра в пустелі Гобі в Монголії. До цього, вчені не знали, як народжувалися діти динозаврів.

10. Стегозавр має найменший мозок (незважаючи на свій великий розмір) серед динозаврів. Розмір тіла як фургон, але розмір мозку як волоський горіх.

11. Найбільшою водною рептилією була — Лиоплевродон. Він був розміром половини синього кита.

12. Більшість м’ясоїдних динозаврів мали кістки, заповнені повітрям. Хоча їх кістки були величезні, вони не були настільки важкими, як вони виглядали. Птахи мають той же самий вид порожнистих кісток.

13. Зауроподи були найвищі тварини, які коли-небудь жили на землі. Деякі з них були в два рази вище жирафа.

14. Дейнозух — був величезним доісторичним крокодилом. Він важив вісім разів більше, ніж звичайний крокодил.

Ви можете додавати цікавинки про динозаврів, цікаві відомості про динозаврів через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *