Цікаві факти про дощ

Чи знаєте ви щось цікаве про дощ? Цікаві факти про дощ як природне явище зібрані в цій статті.

Цікава інформація про дощ

 1. Звичайна кислотність (Рh) дощу — 5,6. Якщо вона опускається нижче, то дощ перетворюється в кислотний (при Рh — 4,5 гине вся риба).
 2. За допомогою опору повітря краплі дощу залишаються висіти в хмарі (поки через турбулентність повітря вони не зливаються в більш великі краплі, тим самим вони стають важкими щоб подолати опір повітря і почати падіння).
 3. Середній діаметр крапель дощу від 0,1 до 6-7 мм, але в 2004 році найбільші краплі дощу (з діаметрів 10 мм) були зафіксовані на Маршаллових островах і в Бразилії.
 4. Дощ з’являється тільки при певних температурних умовах . Ці умови існують тільки на Землі і Титані (супутник Сатурна). Але на відміну від Землі, на Титані випадають метанові дощі.
 5. Дощ при температурі нижче 0 градусів за Цельсієм стає крижаним кристалом.
 6. За певних умов, коли сонце освітлює падаючі дощові краплі виникає веселка.
 7. Дрібний дощ падає зі швидкістю — 0,25 мм/год, а сильна злива — 100 мм/год.
 8. Крім звичайних дощів бувають і екзотичні види дощів, наприклад як кров’яний, кам’яний, жовтий, чорний, молочний, із зерен вівса, жита, листя, квітів, з комах, жаб і риб. Так, дощ з тварин утворюється після шторму або смерчу.
  Дощ, в деяких частинах Індії, Близького Сходу та Африки викликає наснагу і вважається благословенням.
 9. Джерелом запаху дощу є масло рослин (петрікор), він поглинається грунтом і викидається в повітря під час дощу.
 10. Раніше дощові води набиралися для пиття (хоча до цих пір в деяких частинах Землі добувають дощову воду), але через підвищену кислотность вона стає небезпечною для здоров’я.
 11. У Нью -Йоркському метро (для запобігання затоплення) встановлені 753 насосів, які за хвилину здатні викачати 2500 літрів води.
 12. У 1209 році, в Західній Європі, дощі не припинялися з 20 травня до 9 серпня.
 13. Метеори входячи в атмосферу Землі, утворюють зорепад або зоряний дощ, а метеорити утворюють метеоритні дощі (раніше метеорний і метеоритний дощ не розрізняли і тому їх називали просто вогненним дощем).
 14. Хмари на Венері складаються з сірчаної кислоти і тому там йдуть сірчанокислотні дощі (але опади так і не досягають поверхні, випаровуючись через високу температуру на висоті 25 км).
 15. Колись на Марсі йшли водяні дощі.

Якщо вам відомі інші цікаві відомості про дощ, діліться ними в коментарях.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про природу
Коментарі:
 1. 1 год ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *