Цікаві факти про Дунай

Цікаві факти про Дунай

Дунай — величезна річка, а також ж є другою за довжиною річкою в Європі (протяжність Дунаю становить близько 2960 кілометрів)

Річка Дунай протікає через десять Європейських країн: Німеччину, Австрію, Словаччину, Угорщину, Хорватію, Сербію, Болгарію, Румунію, Молдавію і Україну. Басейн річки охоплює території вісімнадцяти країн Південної і Центральної Європи: (до вищеперелічених) Італію, Словенію, Боснію і Герцеговину, Албанію, Македонію, Польщу, Швейцарію та Чехію.

На Дунаї розташовані десятки великих міст, в тому числі і столиці країн Європи: Відень (Австрія), Белград (Сербія), Будапешт (Угорщина), Братислава (Словаччина) та ін.

Приблизно сто двадцять приток річки утворюють гідрографічну сітку басейну. Розміщені притоки нерівномірно: більша їх частина знаходиться в передгір’ях Карпат і Альп, а на території Угорської низовини (Середній Дунай) їх майже немає.

Дунай — єдина річка, віднесена до нейтральних вод. По Дунаю можуть плавати торговельні та пасажирські судна будь-яких держав — ніхто не має права їх зупиняти.

Найбільшим островом Дунаю є Житній острів, розташований в Словаччині.

Замерзає Дунай тільки в холодні зими на 1,5-2 місяці.

На річці є 19 шлюзів, різниця між верхніми і нижніми бьефами може становити від 5 до 34 метрів.

Дунай поповнюється дощовими водами, талими снігами і льодовиками Альп і Карпат, а також підземними водами.

В ущелині Залізні ворота на кордоні між Сербією і Румунією побудовані дві ГЕС — Джердап I і Джердап II, перша з них є найбільшою на Дунаї і однією з найбільших в Європі.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії
Коментарі:
  1. 8 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *