Цікаві факти про галактику

Чи знаєте ви щось цікаве про галактику? Цікаві факти про нашу галактику зібрані в цій статті.

Цікаві факти про галактику

Сонячна система розташована в Галактиці, яку іноді називають Чумацький Шлях. Астрономи домовилися писати «нашу» Галактику з Великої літери, а інші галактики, поза нашої зоряної системи — з маленької літери — галактики.

Галактика в якій ми живемо має форму спіралі. У її центрі знаходиться перемичка. Більше половини з усіх вивчених галактик мають таку форму, тому Чумацький шлях відносять до галактик поширеного типу.

Будь-яка галактика містить у собі так звані рукави, розташовані у вигляді колісних спиць, починаючи від центру. Сонячна система перебуває в рукаві Оріона.

У самому центрі галактики розташована величезна за масою і розміром чорна діра. Взагалі астрономами відкрито безліч таких об’єктів, розміри більшості з них в двісті тисяч разів перевищують масу Сонця.

У центральній частині галактики дуже активно йде процес зореутворення, коли гинуть «старі» зірки, а їх місце досить швидко займають нові небесні тіла.

Щороку в галактиці з’являється до 7 нових зірок, а кожні 50 років одна з великих зірок вибухає і утворює так звану наднову зірку.

Чумацький шлях включає в себе близько 100 млрд. зірок різних розмірів і близько 200 млрд. планет. Відстань між краями нашої галактики настільки велика, що світло зможе подолати цю відстань за 97,8 тис. років.

Сонячна система розташовується в одному з галактичних рукавів і навколо центру ядра чумацького шляху повний робить один оборот за 230 млн. років.

Планет, схожих за розміром і масою на нашу планету, в галактиці досить багато. У різних наукових джерелах розглядається цифра від 11 до 40 мільярдів. Цікавим є той факт, що на даних планетах цілком можлива підтримка температурного режиму, необхідного для існування на них рідкої води, а значить, можливе виникнення життя.

 Наша галактика — канібал, так як вона постійно поглинає інші, дрібніші галактики і за рахунок їх збільшується в розмірах.

10-15% маси нашої Галактики становить пил і розсіяний міжзоряний газ (в основному, водень). Через пил ми бачимо нашу Галактику на нічному небі, як Чумацький Шлях у вигляді світлої смуги. Якби пил не поглинав світло від інших зірок Галактики, ми б бачили яскраве кільце з мільярдів зірок, особливо яскраве в сузір’ї Стрільця, де знаходиться центр Галактики.

Всі зірки та інші об’єкти, які ми бачимо неозброєним оком, відносяться до нашої Галактиці. Винятком є Туманність Андромеди, яка є близькою родичкою і сусідкою нашої Галактики.

Ми не можемо побачити Галактику зверху або збоку, оскільки знаходимося всередині неї. Всі зображення нашої Галактики з боку — фантазія художників.

Вік Галактики становить приблизно 13, 6 млрд років, що не набагато менше віку всього Всесвіту (13,7 млрд. років) за оцінками вчених. Найстаріші зірки галактики знаходяться в кульових скупченнях, саме за їх віком обчислюють вік Галактики.

Цікавинки про галактику, цікаві відомості про галактику ви можете розширити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти
Коментарі:
  1. 7 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *