Цікаві факти про Генрі Форда

Цікавіші факти про Генрі Форда, про його життя та винаходи ви дізнаєтеся в цій статті.

Генрі Форд: цікаві факти

Генрі Форд є засновником компанії «Ford Motor«, яка здійснює свою діяльність і донині.

Генрі Форд першим використав промисловий конвеєр для потокового виробництва автомобілів.

Компанія Генрі Форда випускала найбільш дешеві машини на початку епохи автомобілебудування з гаслом «автомобіль для всіх».  На початку двадцятого сторіччя ціна автомобіля «форд» не перевищувала 200 доларів США.

Автомобілі Форда використовував відомий ганстер Джон Діллінджер, він навіть відправив Генрі Форду лист подяки, у якому було повідомлено що якісні автомобілі Форда допомагали йому успішно ховатися від поліції.

Також мало хто знає, що Генрі Форд сам винайшов вугільні брикети.

Генрі Форд народився 30 липня 1863 в поблизу Детройта (США). У віці 16 тікає з дому і працює в Детройті.

У 1891-1899 роках працював в якості інженера — механіка та головного інженера в «Електричній компанії Едісона».

У вільний час, він сконструював автомобіль (свій перший автомобіль він створив в 1893 році).

1899-1902 роках він був власником «Детройської автомобільної компанії», але покидає її через розбіжності з іншими власниками компанії. У 1903 році засновує свою компанію Форд.

Спочатку фордівські автомобілі випускалися під маркою Ford F.

Найсучасніший завод в автомобільній промисловості був побудований Генрі Фордом в 1910 році.

Генрі Форд створив повний цикл виробництва: від видобутку руди і виплавки металу до випуску готової машини.

У компанії , Генрі Фордом була введена найвища мінімальна заробітна плата $ 5 в день ( в 1914 році ця зарплата була найвищою в США, в перерахунку на сучасні гроші це $ 110). Форд робив акцент на утримання кращих співробітників, до того ж Форд ділився прибутками компанії з працівниками.

У компанії Форда люди працювали цілодобово у три зміни по 8 годин, що забезпечувало роботою додатково кілька тисяч чоловік.

Генрі Форд був прихильником миру, на початку Першої світової війни навіть прибув до Європи щоб переконати людей припинити війну, але за це був висміяний і повернувся в США.
Але зі вступом США в Першу світову війну в 1917 році, компанія Форда починає виконувати військові замовлення (тобто тепер крім машин, компанія починає робити протигази, каски, циліндри для авіамоторів «Ліберті» і навіть легкі танки, підводні човни).

У 1925 році, Генрі Фордом була створена авіакомпанія «Ford Airways» ( це компанія експлуатувалася до 1989 року) . Найуспішнішим літаком є Форд Трімотор з прізвищем «Бляшаний Гусак» ( цей літак вироблявся в 1927-1933 роках).

Генрі Форд залишався керівником компанії до 1930 — х років, після чого передає управління своєму синові Едселю Брайанту Форду, але після його смерті в 1943 році знову повертається на свій колишній пост. У 1945 році він передав компанію своєму онукові.

Його онука також звуть Генрі Форд, щоб їх розрізнити, онука називають Генрі Фордом II.

Адольф Гітлер вважав Генрі Форда своїм натхненником, його портрет висів у мюнхенській резиденції Гітлера (до того ж , Генрі Форд був єдиним американцем про який Гітлер згадував із замилуванням у своїй книзі «Моя боротьба»).

У 1940 році , завод Форда розташований в Пуассі (Франція) виробляв авіаційні двигуни, вантажні та легкові автомобілі для Німеччини.

Генрі Форд помер у віці 83 років (7 квітня 1947 року) .

На Даний момент, головою ради директорів компанії Форд є його правнук — Вільям Клей Форд Молодший.

Генрі Форд відкрив перший завод, коли йому було більше сорока років і на його відкриття пішло більше семи років безперервної роботи. Але після всього 134 робочих днів було випущено більше десяти мільйонів автомобілів марки «Форд». Цікаво, що коли у Генрі Фора запитали, якби йому Бог дав ще одне життя, ким би він став, він відповів ким завгодно, аби поруч була його дружина. Дійсно, всім своїм заслугам Генрі Форд завжди вважав бути зобов’язаним своїй коханій дружині, з якою він прожив довге і щасливе життя.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про відомих людей

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *