Цікаві факти про голуба

Цікаві факти про голубів для дорослих та дітей зібрані в цій статті.

Цікаві факти про голуба

Голуби відомі багатьом як символ миру та злагоди, завдяки чому цих птахів люблять запускати на різних акціях і весіллях.

Їм присвячені пам’ятники в більш ніж 30 містах. Не кажучи про те, на скількох скульптурах птиці присутні як доповнення.

У природі є 35 видів голубів. А ось порід набагато більше — понад 800. Багато з них були виведені людиною. Ця цифра ще раз підтверджує популярність птахів, адже декоративні голуби дуже красиві і різноманітні.

Сизий голуб, названий найпоширенішим, зустрічається на всіх континентах. Саме з нього почалася історія голубиної пошти. Є дані, що людина змогла приручити його більше 5 000 років тому.

За часів Першої світової війни поштовий голуб № 888 за особливі заслуги отримав звання полковника англійської армії. Коли він помер, його ховали з усіма почестями.

Бували й інші голуби-герої з поштових служб. Найвідоміший — Шер Амі. Це голубка, що прославилася своєю службою в останні роки Першої світової війни. Вона зробила багато перельотів, доставляючи повідомлення особливої ​​важливості. Завдяки їй були врятовані 194 солдата, відрізані від армії противником. Нагороджена за це французьким Військовим хрестом і Золотою медаллю американського суспільства поштових голубів.

В історії є приклади і жорстокого поводження з голубами. Наприклад, на декількох перших Олімпійських іграх учасники стендової стрільби виконували постріли не по тарілочках, як це прийнято сьогодні, а по живих голубах.

Поштові голуби завжди були дорогими, так як їх навчання — справа непроста. Так, в XI-XIII століттях за них віддавали не менш грошей, ніж за чистокровного арабського жеребця. Але найдорожчим птахом визнаний голуб на прізвисько Peter Paul, проданий за 41 тис. фунтів стерлінгів в 1986 році.

Важко не помітити, що при ходьбі голуби кивають головою. Вони виконують ці рухи для регулювання зору. Коли птах робить крок, йому потрібно залишати голову в тому ж положенні, поки тіло її як би «доганяє». Таким чином, голуб може розглянути рухомі об’єкти або деталі.

Взагалі у голубів — унікальний зір. Їх не можуть засліпити ні сонячне світло, ні спалах блискавки поблизу. Весь секрет полягає в структурі тканин їх очей, здатної пристосовуватися до умов навколишнього середовища. Можливо, тому дані птиці рідко збиваються з шляху.

Політ голубів завжди гарний, але у породи бірмінгемський ролер він ще і незвичайний. Ці птахи прямо в повітрі роблять сальто назад, причому неодноразово. До сих пір вчені не можуть з точністю сказати, для чого це робиться.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *