Цікаві факти про Грецію

Чи знаєте ви щось цікаве про Грецію, про культуру Греції, про історію Греції, про традиції? Цікава інформація про грецію зібрана в цій статті.

Цікаві факти про Грецію

Навряд ви знали, що саме у Греції розташовано найбільше міжнародних аеропортів, аніж у більшості країн світу, адже туризм становить 16% ВВП Греції.

З давніх часів Греція є експортером маслин. На сьогодні вона займає третє місце з виробництва маслин, а деякі маслинові дерева, посаджені ще у далекому 13 сторіччі, досі приносять плоди.

Якщо ви вирушаєте у туристичну подорож Грецією, вам потрібно знати, що біля 80% території цієї країни становлять гори, а сухохідних рік немає жодної.

У Греції є всього два мегаполіси: Афіни і Салоніки, тому майже 40% усього населення цієї держави проживає у Афінах. У 1834 році населення Афін становило 10 000, а вже у 2001 році тут проживали 3,6 млн населення.

Цікаво, що ще у 1950 році всього 30% дорослих греків вміли читати і писати, але на сьогодні серед греків грамотними є 95% дорослого населення.

Греція володіє більше 2 000 островів, з яких приблизно 170 заселені.

Найбільший грецький острів − Крит.

Наразі Греція знаходиться на 26 сходинці по тривалості життя, жінки у Греції у середньому живуть 82 роки, а чоловіки − 77 років, хоча у Давній Греції люди жили 36 років і 45 років відповідно.

Існує такий грецький міф: Афіна та Посейдон посперечалися між собою, що той, хто вручить місту у Греції найкращий подарунок, стане його покровителем. Посейдон подарував воду, натомість Афіна – маслинове дерево, яке було розцінене іншими богами як кращий подарунок.

Греція здобула незалежність в 1830 році. До цього вона перебувала у складі Османської імперії.

У свій час, Стародавня Греція була однією з високорозвинених цивілізацій світу. Стародавня Греція під керівництвом Філіпа ІІ Македонського і його сина Олександра Македонського стала надзвичайно потужною державою.

Першим президентом Греції був — Іоанн Каподистрія.

Греція омивається Іонічним, Егейським, Середземним, Лівійським морем.

Греція увійшла до Євросоюзу в 2001 році.

Ви можете додавати цікавинки про Грецію, цікаві відомості про Грецію через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти з географії

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *