Цікаві факти про гриби паразити

Цікаві факти про гриби паразити

Гриби-паразити поселяються на живих організмах і живляться за їх рахунок, завдаючи їм великої шкоди.  На рослинах паразитують близько 10 тисяч видів грибів, на тваринах і людині — близько 300 видів. Одні з них поселяються на поверхні, інші — в тілі свого господаря, часто викликаючи важкі захворювання.

Гриби-паразити знижують урожай сільськогосподарських рослин, роблять продукти непридатними в їжу, викликають захворювання людей і тварин.

Всі грибкові захворювання поширюються дуже швидко, тому що вітер, опади і комахи легко переносять дрібні спори з хворих рослин на здорові.

Гриби не соромляться вражати людину і від грибкових захворювань дуже складно позбутися. Згадайте хоча б стригучий лишай і мікоз нігтьового ложа. Однак деякі рослини навчилися жити в дружбі з грибками, змінюючи вуглеводи на мікроелементи.

Деякі гриби-паразити можуть управляти волею господаря. Наприклад, гриб кордицепс проникає в мураху через його дихальну систему і примушує комаху пересуватися до місця, яке буде оптимальним для життя гриба-паразита.

В середині 16 століття гриб-паразит картопляна гниль, погубив картопляні врожаї в Ірландії. З’ясувалося, що гриб-паразит гине через з’єднання міді. Один з таких препаратів застосовується і до теперішнього часу. Це — суміш мідного купоросу з вапном — бордоська рідина.

Споринья — гриб-паразит. В кінці свого розвитку нитки міцелію гриба утворюють подовжений ріжок чорного кольору. При попаданні ріжка на млин, мука виявиться отруєна.

Пліснявий гриб — пеніцилл — відомий всім. У клітинах пеніцилла утворюються речовини, здатні вбивати хвороботворні бактерії, — антибіотики.

Існують хижі види лісових грибів, які харчуються хробаками. Вони будують пастки, розташовуючи грибницю кільцем, що нагадує клейку мережу. Жертва вже не може вибратися з пастки, бо при вириванні з кільця петля стискається ще сильніше.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про природу

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *