Цікаві факти про Грузію

Чи знаєте Ви щось цікаве про Грузію? Цікаві факти про Грузію ддля дітей та дорослих зібрані в цій статті.

Цікаві факти про Грузію

1. Грузини називають свою країну «Сакартвело». Походить це слово від назви народу, який проживав на території нинішньої Грузії — картвели. Звідки походить слово «Грузія» точно ніхто не знає. За однією з версій перси, яким на той час належало Грузинське царство, називали місцеве населення «Гурджій». Поважали тут і Святого Георгія, що теж цілком могло вплинути на походження називання.

2. Розмовна грузинська не схожа ні на одну іншу мову в світі. Вона належить до окремої, дуже давньої мовної групи, і не пов’язана з мовами сусідів.

3. Грузини свято вірять і інших переконують, що саме їхня країна є батьківщиною вина. Цей благородний напій тут почали виробляти 7 тисяч років тому.

4. Тости в Грузії — це святе. Не можна навіть пригубити вино, якщо по черзі перед цим не виголошено тост усіма людьми, як правило, старшими, які беруть участь в гулянні.

5. Грузинські чоловіки люблять цілуватися в щічку. Та й взагалі рівень тілесного контакту серед грузинських чоловіків значно вищий, ніж у європейців. Однак Грузія — одна з найбільш гомофобних країн в світі.

6.  Грузія одна з перших в світі стала християнською державою. Віра у Христа прижилася тут вже в IV столітті. Доказом цього є сотні стародавніх храмів і монастирів по всій країні.

7. Вже 2600 років в Грузії живуть євреї. Це одна з небагатьох країн у світі, де ніколи не було антисемітизму.

8.  Грузинське село Ушгулі — найвище поселення в Європі, вона знаходиться на висоті 2300 кілометрів.

9. У 1976 році американське космічне агентство NASA відправило в космос грузинську пісню «Чакруло», як зразок музичних здібностей людства. Грузинські народні пісні і танці охороняються ЮНЕСКО.

10. У надрах Грузії таїться 2400 мінеральних джерел. Тбілісі  буквально стоїть на мінеральній воді.

11. Скала, до якої був прикутий нещасний Прометей, який постраждав за нас з вами, теж знаходиться в Грузії.

12. У Грузії не прийнято знімати вуличне взуття, приходячи в гості. Якщо ви це зробите, грузини можуть прийняти такий жест за неповагу до господарів. І не дай Бог попросити кімнатні тапочки)

13. У деяких регіонах Грузії досі крадуть наречених. Тільки робиться це за взаємної згоди нареченої і нареченого.

14. У Грузії народився і виріс Маяковський.

15. У Грузії немає центрального опалення і гарячої води. Жителі самостійно встановлюють газові та електричні обігрівачі не тільки в приватному секторі, а й у сучасних квартирах.

16. Грузини дуже шанобливо ставляться до сім’ї. Батькове слово — закон, батьки, друзі завжди в пошані.

17. Близько 87% території Грузії займають гори і передгір’я Кавказу

Цікаві відомості про Грузію може доповнити кожен читач через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *