Цікаві факти про хрестові походи

Цікаві факти про хрестові походи

Хрестові походи були військовими походами західноєвропейських лицарів проти мусульман, а також язичників і інших «єретиків». Метою Першого хрестового походу було звільнення Гробу Господнього в Єрусалимі від турків-сельджуків. Однак подальші хрестові походи проходили не тільки на Сході, але й на Заході з метою звернення людей до християнства або для вирішення політичних завдань Папи Римського.

Християнських хрестових походів було дев’ять, і проходили вони з 1095 по 1291 рік. Однією з причин Першого хрестового походу був заклик про допомогу візантійського імператора Олексія I, який звернувся до папи римського з проханням про наймання корпусу європейської кавалерії. Справа в тому, що у Візантії в той час зав’язалася громадянська війна, крім того з одного фронту наступали турки-сельджуки, а з іншого — норманами, половці. Тому імперія виявилася на межі краху. Християнство зародилося на Близькому Сході, тому безліч християнських святинь виявилося на мусульманської території, що також могло стати причиною хрестового походу.

Між Четвертим (1202-1204) і П’ятим хрестовим походом (1217-1221) відбувся так званий Альбігойський хрестовий похід, який був спрямований на викорінення єресі катарів в Лангедоці. Катаризм — це середньовічний християнський рух, який оперував тими ж поняттями, що і католицька теологія, проте критикував так звані «забобони церкви Римської» (культ святих, реліквій і зображень).

Північні хрестові походи (1198-1411) — це війни німецьких, шведських і датських лицарів проти фінських племен, слов’ян і балтійських народів. Метою Північних, або Балтійських хрестових походів було викорінення язичництва і самих язичників або звернення їх у католицьку віру.

Гуситські війни, або Хрестові походи проти гуситів — це війни між послідовниками Яна Гуса, ідеолога чеської реформації, які відбувалися на території сучасної Чехії. Ці хрестові походи, організовані католиками, були спрямовані проти гуситів — прихильників реформаторського релігійного руху.

Хрестовий похід на Варну в 1443-1444 році став останньою спробою європейців відновити свою владу на Балканах і зупинити натиск османів на Центральну Європу. У поході взяли участь переважно поляки і угорці, які зазнали нищівної поразки у міста Варна (сучасна Болгарія).

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *