Цікаві факти про інтелект

Цікаві факти про людину

Цікаві факти про інтелект

Високий коефіцієнт IQ, безсумнівно, впливає на якість життя людини. Володіючи високим інтелектом, легше освоювати нові знання, простіше знайти роботу. Однак вчені з’ясували, що високий рівень інтелекту людини по-різному позначається на чоловіках і жінках.

Вчені поки не винайшли чарівного способу зупинки процесу старіння. Все ж в деяких країнах світу завдяки хорошій екології, правильному харчуванню, активному способу життя та іншим сприятливим факторам багато людей проживають довге життя.

Здавалося б, як може вплинути на тривалість життя рівень інтелекту? Вчені-геронтологи спробували це з’ясувати. Геронтологія – це наука, яка вивчає різні аспекти і причини старіння, а також вивчає аспекти омолодження.
Дослідники Геронтологічного суспільства проаналізували статистичний матеріал і зробили висновок, що високий коефіцієнт IQ у чоловіків сприяє збільшенню тривалості життя, а у жінок, навпаки, скорочує її.

До таких висновків вчені прийшли, досліджуючи зв’язок між інтенсивною інтелектуальною діяльністю людини і її віком, а також при вивченні зв’язку біологічного віку людини і її приналежності до різних поколінь.

В ході дослідження та аналізу статистики вчені ще виявили, що в сучасному світі щороку тривалість життя людей в цілому збільшується. Так, тільки за один рік тривалість життя людей як біологічного виду збільшується на 3 місяці. На підтвердження такої гіпотези вони приводять в приклад лауреатів Нобелівської премії. Протягом понад 100 років існування цієї премії вік її лауреатів безперервно збільшується. При цьому серед чоловіків-вчених спостерігається і така тенденція: вчені-лауреати Нобелівської премії живуть у середньому довше, ніж академіки, а академіки живуть в середньому довше професорів і т. д.

Закономірно виникає питання, чому високий рівень IQ сприяє більшій тривалості життя у чоловіків і меншій – у жінок? Вчені пояснюють це тим, що для жінок високий рівень інтелекту приносить тільки додаткові обов’язки, які вони несуть в сім’ї і науковій діяльності. Таким чином жінки в житті відчувають більше стресу, ділячи обов’язки між цими сферами, а постійний стрес – одна з головних перешкод довголіття.

Оцініть статтю
Додати коментар