Цікаві факти про кістки людини

Цікаві факти про кістки людини для дітей та дорослих зібрана в цій статті, ця інформація може бути використана для доповіді чи розширення ваших знань.

Цікаві факти про кістки людини 

Найміцнішою кісткою людського скелета вважається щелепна. Тому не дивно, що жувальні м’язи також є одними з найсильніших в тілі. Сила їх тиску в звичайному стані досягає від 9 до 15 кг.

Цікаво, що в тілі дорослої людини кісток менше, ніж у дитини. Так, в ньому знаходиться більше 200 кісток, коли у малюків їх налічується до 300. Пояснюється цей феномен просто — при дорослішанні в організмі деякі кістки зростаються.

Найдовша кістка — стегнова. Вона становить близько 27% від зросту людини.

При цьому найкоротшою визнано стремечко. Воно знаходиться в середньому вусі і не виростає більше 3,5 мм в довжину. До речі, ця кістка не збільшується в розмірах з дитинства і до смерті.

Основна маса кісток людини знаходиться в кінцівках. На ноги і руки припадає понад 50% всіх кісток.

Як і тканини, кістки оновлюються. Цей процес займає 7 років. Таким чином, за цей проміжок часу людина отримує нові кістки.

Кістки мають велику міцність (вони перевершують в цьому граніт в 2,5 рази). Вони можуть витримати значну вагу. Наприклад, кістковий блок розміром із сірникову коробку здатний утримати вантаж в 9 тонн.

Стегнова кістка має здатність рости вшир. Цей процес запускається тоді, коли людина набирає зайву вагу. Таким чином природа запобігає викривленню кістки під великою вагою.

Під час дихання ребра постійно рухаються. За рік вони здійснюють близько 5 мільйонів рухів.

Всі кістки в тілі людини пов’язані один з одним. Однак існує одна — під’язикова кістка, яка перебуває в горлі, що не з’єднується з жодною іншою.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про людину

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *