Цікаві факти про клітини

Цікаві факти про клітини людини ви дізнаєтеся в цій статті.

Людина складається з клітин, які в свою чергу виконують ту чи іншу роль в організмі кожної секунди.

Цікаві факти про клітини людини

Клітина людського мозку може зберігати в п’ять разів більше інформації, ніж будь-яка енциклопедія.

Наприклад, під час народження в мозку дитини знаходиться до 14 млрд клітин, вони не збільшуються з ростом дитини, навпаки після 25 років кожен день їх кількість зменшується на 100 000. Вже достеменно відомо, що за хвилину в мозку людини «гине» до 70 клітин. Не так давно вчені зробили відкриття, що клітини мозку можуть відновлюватися, що дозволить їм лікувати багато хвороб. Раніше ж вважалося, що мозок починає «всихати» після 45-50 років.

Якщо взяти дорослу людину, то в її тілі розташовується близько 100 трлн живих клітин. Але лише десята частина з них — людські клітини. Решта — мікроби.

Клітина людини — це своєрідний невеликий організм, який розмножується і живе взаємодіючи з такими ж організмами. Завдяки їхній взаємодії людина живе, утворюється тканина, яка необхідна для формування органів. Варто відзначити, що всі клітини абсолютно не відрізняються, хоч у кожної своя роль. Клітина складається з ядра, в оточенні цитоплазми, після неї розташовується тонка мембрана, що служить оболонкою. У цитоплазмі знаходиться величезна кількість поживних речовин, ядро ​​володіє ДНК, де і знаходиться вся інформація про людину.

Існує думка, що клітини не відновлюються, це правда, але є й цікаві факти в історії людства, коли клітини переживали своїх господарів. Так, в 1951 році померла Генрієтта Лакс (США) у віці 31 року. Але, її клітини досі живі, під час життя у Генрієтти взяли для проби клітину, в якій була відсутня 11-я хромосома. Це була своєрідна помилка природи, але в підсумку саме ця помилка стала великим проривом в медичних дослідженнях. Дана клітина розмножується набагато швидше звичайної, вона може жити десятиліттями в морозильній камері і в будь-яких лабораторних умовах. На основі клітини Генрієтти Лакс була розроблена вакцина від поліеміліта.

Кожна людина півгодини свого життя буває однією-єдиною клітиною.

Найбільша клітина людини — яйцеклітина, а найменша — сперматозоїд.

Кожну хвилину в людському тілі помирає 3 000 000 клітин.

Кожен день організм дорослої людини виробляє 300 млрд нових клітин.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про людину

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *