Цікаві факти про книгодрукування

Цікаві факти про книгодрукування, факти з історії друку розкажуть про важливі події в історії друкарської справи.

Цікаві факти про книгодрукування

У 153 році до н. е. з’явився перший папір. Він був виготовлений з волокон бамбука і деревини тутового дерева. Різати такий папір було досить складно, так як він був жорсткий і щільний. Тільки в XIX столітті була винайдена автоматична машина сушіння, яка виготовляла папір.

У 868 році н. е. була надрукована перша книга — Алмазна сутра. Її створив китайський майстер Ван Цзе на основі технології ксилографії. Ксилографія передбачала використання такої технології: на спеціальному аркуші чорнилом писали текст, потім прикладали до дерев’яної дощечку. Коли чорнило усмоктувалися в дощечку, майстер додатково вирізав літери, в результаті чого вони набували об’ємність. Потім дощечку фарбували чорнилом і друкували текст на аркушах.

У давнину книги цінувалися набагато більше, ніж зараз. У бібліотеках книги прикріплювали ланцюгами до полиці, щоб їх не могли вкрасти. У III столітті увірвалися в Афіни готи вбили безліч людей, при цьому бібліотеки з книгами залишилися недоторканими.

Для кольорового друку в XIV столітті використовували безліч дощечок, кожна з яких була пофарбована в певний колір.

У середині 1440-х років Йоганн Гутенберг створив друкарський верстат в Німеччині. Він виготовив з металу «рухливі» об’ємні букви, які були вирізані в зворотному вигляді. За допомогою преса рядки з цих букв робили відбиток на папері.

Перша книга, яку надрукували курсивом в 1501 році, була зібранням творів Вергілія.

Фрідріх Кеніг в 1794 році придумав, як удосконалити існуючий друкарський верстат і зробити процес друку безперервним. Тільки в 1810 році йому вдалося зібрати задуманий верстат, який міг виробляти до 400 відбитків на годину. Потім в 1811 році він знову удосконалив верстат, додавши замість плоского преса циліндричний у вигляді барабана. У 1814 році Кеніг зібрав два циліндричних друкарських верстата для друкарні Times, які виробляли вже по 1000 відбитків на годину. Для порівняння, сучасна друкарня виготовляє десятки тисяч кольорових буклетів в форматі А2 за годину.

У 1864 році був створений новий тип ротаційної машини, яка друкувала вже не на окремих аркушах, а відразу на двох сторонах нескінченного паперового рулону. Така машина була здатна обробляти 1 км паперової стрічки за 3 хвилини. Удосконалення належить Вільяму Буллоку.

На Україні перша друкарня була відкрита Іваном Федоровим.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *