Цікаві факти про компанію Adidas

Цікаві факти про компанію Adidas зібрані в цій статті.

Цікаві факти про Адідас

Компанія Adidas була заснована в 1948 році в Німеччині.

Засновником є — Адольф (Аді) Дасслер (назва «Адідас» походить від зменшеної форми імені Аді та перших трьох букв прізвища).

Колишній конкурент — Reebok, на даний момент належить Адідас.

1920 рік — до утворення компанії, сім’я засновника шили домашні тапочки та взуття для спортсменів інвалідів ( підошви взуття вирізалися зі старих автомобільних покришок).

1924 — була утворена «Взуттєва фабрика братів Дасслер», до Адольфа Дасслера приєднується його брат Рудольф.

1925 рік — Адольф Дасслер став винахідником перших у світі футбольних бутсів з шипами.

Вперше продукція Дасслерів з’являється на Літніх Олімпійських іграх 1928 року.

Під час Другої світової війни фабрика Адідас була конфіскована нацистами (замість спортивних аксесуарів, планувалося налагодити виробництво ручних протитанкових гранатометів, але вона не була придатна для такого виробництва), а брати Дасслери були відправлені на фронт (пізніше фабрика була повернута братам для виробництва тренувального взуття для німецьких солдатів).

1945 — під час окупації американцями, Дасслери поставляють в США 1 000 хокейних ковзанів.

1946 — після окупації Німеччини американцями, брати Дасслери починаються виробництво з нуля (взуття шилося з військової амуніції, а робітники отримували зарплату пряжею, дровами).

1948 — після смерті батька, через сварку брати розлучаються і відкривають дві окремі компанії (причина сварки досі невідома). Адольф іменує свою фірму як «Addas» (пізніше вона була перейменована в Adidas), а Рудольф називає свою як «Ruda» (потім була перейменована в Пума). Хоча вони були братами, але відокремившись як Adidas і Пума, стали найзапеклішими конкурентами.

Логотип Adidas (з трьома смужками) був винайдений 18 серпня 1949 ( колишня символіка Дасслерів мала дві смужки, просто Адольф додав в неї 3 — ую смужку, але тим самим порушив договір про невикористання символіки Дасслерів).

Перші бутси зі знімними гумовими шипами були винайдені Адольфом в 1949 році.

Adidas володіє такими торговими марками: Reebok, Rockport, CCM , Taylormade Гольф.

Існують кросівки Адідас зшиті з браконьєрських сіток.

У травні 2006 року в місті Херцогенаурах (Баварія) був відкритий пам’ятник Адольфу Дасслеру. Він знаходиться в другому ряду стадіону, який називається його ім’ям.

Успіх Адідас зробив Адольфа Дасслера мільярдером.

Станом на 2015 рік, Адідас третій найдорожчий спортивний бренд у світі після Nike і ESPN (Адідас оцінюється в $ 7,3 млрд).

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *