Цікаві факти про коней

Коні допомагають нам у господарстві, багато хто захоплюється верховою їздою. Кінь впливає на опорно — руховий апарат наїзника, це сприяє усуненню проблем з хребтом. Через цих унікальних здібностей коней використовують для реабілітації , котрі три рухової терапії. Ці та деякі інші цікаві факти про коней представлені в цій статті.

Цікаві факти про коней

Скільки живуть коні

Коні в основному живуть тільки 25-30 років, є письмовий доказ того, що один з них прожив 62 роки. Це був «Старий Біллі» , який народився в Англії і був тягловим конем. Перший рік життя коня можна порівняти з 12 роками життя людського, другий — порівняємо з 7 роками. Наступні три роки дорівнюють ще дванадцяти, а до кожного наступного року можна додавати по 2,5 людських роки. Це означає, що в цьому перерахунку Старий Біллі прожив 173,5 року.

Як бачать коні

Коні володіють чудовим зором. Навіть коли в старості кінь втрачає зір, він по запаху знаходить стайні,  так само на нюх здатні визначити, їстівна трава чи ні.

Кінь бачить навколишній світ кольоровим, на відміну від безлічі тварин, однак синій і червоний кольори вони побачити не здатні. Ще один цікавий факт: кут огляду у коня майже 360 градусів, і значить це те, що вони здатні бачити як перед собою, так і позаду себе. Так само вони здатні бачити в темряві.

Як сплять коні

Коли кінь відчуває себе в безпеці, він лягає і спить 2-4 години. В інший час кінь дрімає стоячи на ногах. Завдяки унікальному механізму колінного суглоба, м’язи ніг максимально розслабляються, що дозволяє коню довгий час стояти на ногах. Коли кінь спить стоячи, то навіть бачить сни, але якщо він потребує більш повному відпочинку, то обов’язково лягає.

Забарвлення коней

Забарвлення коней може впливати на їх характер. Люди, що працюють з цими тваринами, кажуть , що , наприклад , чорні коні швидше і витриваліше,  тварини з таким забарвленням краще переносять різні захворювання. А, наприклад, у рудих коней часто помічають не стабільний характер. Але це дуже спірне твердження. Проте всі сходяться в одній думці: на характер, насамперед, впливає порода, батьки, і, природно, перші роки життя.

Найбільший кінь у світі

Цікавий факт: жеребець , володар гордого імені Самсон , важив 1520 кг . Нікому ще не вдалося досягти таких результатів , а значить він рекордсмен.

Біологічні властивості коней

Коні мають 205 кісток.

Коні мають великі очі, ніж будь-яке інші ссавці, які живуть на землі.

Коні скачуть близько 44 км / год.

Найшвидша зафіксована швидкість коня становить — 88 км / год.

Копито коня є найбільш чутливою частиною кінського тіла, а ще воно відповідає за циркуляцію крові в організмі.

Дивно, але коні здатні розрізняти музику. Вони свідомістю воліють «хорошу » музику ( спокійна мелодія ) , а от « метал » вони слухати не можуть.

Кінь не може стояти на трьох копитах. Тому для господаря проблема , якщо кінь пошкодив ногу. Така травма дуже довго лікуватися , а так само вона позбавляє коня можливості розвиватися.

Коні здатні розрізняти емоції в людському голосі.

Коні, які вважаються в наші дні дикими, насправді є здичавілими . Наприклад , мустанги насправді є нащадками коней , яких завезли до Америки іспанці в XVI столітті. Єдиний дійсно ніколи не приручаються вид коня — це азіатська дикий кінь .
Перед одомашненням 4000 років тому до нашої ери на Середньому і Далекому Сході за ними полювали і приносили в жертву богам і часто поміщали в поховання разом з небіжчиком . На Кавказі коней приносили в жертву аж до початку XIX століття.

Індикатором віку коня є його зуби.

Скільки існує порід коней

У світі існує близько 160 явно виражених видів і порід коней , але порода арабської коні є найчистішою і унікальною .

Закони про коней в Америці

В Америці є багато « божевільних» кінських законів , включаючи один із законів штату Юта , згідно з яким незаміжня жінка може бути поміщена у в’язницю за їзду верхи на коні в неділю. А в деяких штатах новоспечений чоловік не може їздити на коні сам, до тих пір, поки він не буде одружений більше дванадцяти місяців.

Одиниця потужності — кінська сила , з’явилася завдяки винаходу парової машини Джеймсом Уаттом, він використовував термін «кінська сила» для того щоб показати скільки коней зможе замінити його парова машина.

 

Тепер ви знаєте різні цікаві факти про коней, і зможете розширити свій кругозір.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *