Цікаві факти про лисиць

Цікаві факти про життя лисиць зібрані в цій статті.

Цікаві факти про лисиць

Лисиці не пережовують їжу. Вони рвуть здобич і шматками ковтають її. Вся справа в тому, що лисиці мають специфічний склад шлункового соку, який негайно розщеплює навіть найскладніші і жорсткі шматки їжі. Саме тому — лисиця довгий час може обходитися без їжі — в шлунку завжди є залишки після останньої трапези.

Лисиці взимку ведуть одиночний спосіб життя і тільки до літа вони заводять сім’ї.

У лисячій сім’ї турботу про потомство беруть на себе обоє батьків. Батько ще до появи малят доглядає за своєю самкою і допомагає їй облаштовувати лігво. Якщо самка лисиці вмирає, то самець більше ніколи не шукає собі пару і проживає залишок життя «холостяком». Однак, якщо вмирає самець, то самка знаходить собі нового «кавалера».

Лисиці всеїдні. Переважно харчуються лисиці невеликими тваринами: дрібними гризунами, кроликами, зайцями і козулями.

Хвіст для лисиці дуже важливий орган. Під час бігу він допомагає їй тримати рівновагу, а взимку служить додатковим захистом від холоду.

Лисиці дуже обережні. У разі небезпеки або погоні вони заплутують сліди і переховуються в інших місцях, щоб ввести переслідувача в оману. Саме через цю особливість лисиці присвоєно звання самого хитрого звіра.

лисиця цікаві фактиМаксимальна швидкість, з якою може бігти лисиця, — 50 км /год.

Лисиці часто поселяються поблизу великих міст або передмість. Де вони дуже добре пристосовуються і обживають міські околиці.

У дикій природі лисиці живуть близько 6-8 років, а в неволі можуть прожити від 20 до 25 років.

Найбільш розвиненими почуттями у лисиць є слух і нюх. З їх допомогою звір дізнається про навколишнє середовище.

Лисицю намагалися одомашнити. В результаті експерименту була одомашнена сріблясто-чорна лисиця, у якої з’явилися суттєві відмінності від її диких родичів в поведінці, будові тіла і фізіології.

Лиса Феньок (Пустельна лисиця) — найменша серед всіх різновидів. Ця крихітна тварина важить 1.5 кг.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *