Цікаві факти про Маріанську западину

Чи знаєте ви щось цікаве про Маріанську западину? Цікава інформація про Маріанську западину для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про Маріанську западину

Маріанська западина глибина —  близько 11 000 метрів.

Маріанська западина — найглибше місце у світі. Вона знаходиться на заході Тихого океану.

Маріанська западина була названа на честь Маріанських островів (так як ці острови знаходяться близько до западини).

Найглибшої точкою Маріанської западини є — Безодня Челленджера (її глибина — 10994 м нижче рівня моря).

Перші дослідження Маріанської западини відбулося в 1875 році, тоді британський корабель «Челленджер» досяг 8 367 метрів глибини. У 1951 році була досягнута 10863 м і нарешті за останніми дослідження 2011 року відмітка доходить до 10994 глибини.

Самі останні дослідження показують що на поверхні Маріанської западини є самі справжні гори (були виявлені 4 океанічних гірських хребта висотою в 2500 метрів).

23 січня 1960 відбулося перше занурення людини на дно Маріанської западини (дослідник Жак Пікар і лейтенант ВМС США Дон Уолш стали першими які побували на дні Маріанської западини), тоді вони досягли 10918 м глибини.

26 березня 2012 року Джеймс Кемерон став третьою людиною в історії, яка досягла найглибшої точки світового океану — дна Маріанської западини — на одномісному апараті Deepsea Challenger, обладнаному всім необхідним для фото та відео зйомки, кінозйомка велася в форматі 3D, для цього батискаф було оснащено особливим світловим обладнанням. Кемерон дістався до «Безодні Челленджера» — ділянки западини на глибині 10 898 метрів. (Тим самим Джеймс Кемерон став третьою людиною в історії, яка досягла дна Маріанської западини і першим, хто зробив це наодинці).

На дні, тиск води досягає 108,6 МПа, це в 1072 разів більше нормального атмосферного тиску на рівні океану.

Цікавинки про Маріанську западину, цікаві відомості про Маріанську западину ви можете додавати через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти з географії
Коментарі:
  1. 6 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *