Цікаві факти про Маріанську западину

Цікаві факти з географії

Чи знаєте ви щось цікаве про Маріанську западину? Цікава інформація про Маріанську западину для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про Маріанську западину

Маріанська западина глибина –  близько 11 000 метрів.

Маріанська западина – найглибше місце у світі. Вона знаходиться на заході Тихого океану.

Маріанська западина була названа на честь Маріанських островів (так як ці острови знаходяться близько до западини).

Найглибшої точкою Маріанської западини є – Безодня Челленджера (її глибина – 10994 м нижче рівня моря).

Перші дослідження Маріанської западини відбулося в 1875 році, тоді британський корабель «Челленджер» досяг 8 367 метрів глибини. У 1951 році була досягнута 10863 м і нарешті за останніми дослідження 2011 року відмітка доходить до 10994 глибини.

Самі останні дослідження показують що на поверхні Маріанської западини є самі справжні гори (були виявлені 4 океанічних гірських хребта висотою в 2500 метрів).

23 січня 1960 відбулося перше занурення людини на дно Маріанської западини (дослідник Жак Пікар і лейтенант ВМС США Дон Уолш стали першими які побували на дні Маріанської западини), тоді вони досягли 10918 м глибини.

26 березня 2012 року Джеймс Кемерон став третьою людиною в історії, яка досягла найглибшої точки світового океану — дна Маріанської западини — на одномісному апараті Deepsea Challenger, обладнаному всім необхідним для фото та відео зйомки, кінозйомка велася в форматі 3D, для цього батискаф було оснащено особливим світловим обладнанням. Кемерон дістався до «Безодні Челленджера» — ділянки западини на глибині 10 898 метрів. (Тим самим Джеймс Кемерон став третьою людиною в історії, яка досягла дна Маріанської западини і першим, хто зробив це наодинці).

На дні, тиск води досягає 108,6 МПа, це в 1072 разів більше нормального атмосферного тиску на рівні океану.

Цікавинки про Маріанську западину, цікаві відомості про Маріанську западину ви можете додавати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Мирослав

    По тексту є суперечність. Спочатку вказується про глибину понад 11 000 метрів, а нижче вказано, що найглибша точка – 10 994 метрів. Вважаю, що необхідно якось усунути суперчність і скористатись даними із Вікіпедії та інших джерел.
    Також можна вказати. що глибину точно визначити так і не вдалось, оскільки вимірювання проводились ехолотами, а вони дають похибку через різні властивості води на різних глибинах.

    Відповіcти