Цікаві факти про материки

Найцікавіші факти про материки (Африку, Америку, Австралію, Євразію, Антарктиду) ми зібрали в цій статті. Цікава інформація про материки розширить ваші знання з географії.

Цікаві факти про материки

Материки разом з островами займають 29% суходолу, 149 млн км².

Материкам властива трикутна форма.

  • Більша частина материків розташована в північній півкулі, де вони займають понад 100 млн км², майже 67% площі поверхні всього суходолу і 39% площі поверхні півкулі.
  • Більша частина океанів розташована в південній півкулі, де вони займають майже 68% площі поверхні всього суходолу і 80% площі поверхні півкулі.
  • Усі материки та частини світу, крім Антарктиди, групуються попарно — Північна і Південна Америка; Європа і Африка; Азія та Австралія.

Цікаві факти про Антарктиду

Найвищий материк земної кулі — Антарктида. Її середня висота 2000 200 метрів, що в 2,5 рази більше середньої висоти Азії. Завдяки особливим атмосферних умов Сонце в Антарктиді на заході виглядає зеленим.
На Антарктиду припадає 90 % льоду нашої планети.
Льодовики містять 21000000 кубічних кілометрів води. Якби всі ці льодовики розтанули, то рівень вод світового океану піднявся б на 50 метрів. Тільки від танення льоду в Антарктиді прибережні країни можуть потерпіти непоправну катастрофу.

Цікаві факти про Євразію

Євразія — найбільший материк на Землі. Площа — 53893000 км², що складає 36% площі суші.

На материку розташовується країна з унікальними погодними умовами — Ісландія. Її берега завжди вільні від льодів, а погода може мінятися по кілька разів на добу. У країні проживає трохи менше 320000 чоловік, а столиця Ісландії — Рейк’явік — настільки мала, що всі жителі знають один одного і не соромляться сходити в магазин в піжамі або залишити дитину в колясці без нагляду на короткий час.

Цікаві факти про Африку

Річка Ніл, яка впадає в Середземне море на північно-східній околиці Африки, найдовша річка у світі, з загальною протяжністю 6 650 кілометрів.

Найбільша пустеля у світі — Сахара (знаходиться в Північній Африці). Площа Сахари (9 000 000 км) майже дорівнює площі США.

Чотири з п’яти найшвидших наземних тварин проживають в Африці: гепард, антилопа гну, лев і газель Томсона.

Африка є найбіднішим і не розвиненим з усіх континентів, незважаючи на своє багатство природних ресурсів.

Приблизно 90% всіх випадків малярії в світі відбувається в Африці.

Ви можете додавати цікавинки про материки, цікаві відомості про материки через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *