Цікаві факти про мурах

У цій статті Ви дізнаєтеся щось цікаве про мурах для дітей та дорослих.

Цікаві факти про мурах

— Як і у інших комах у мурах шість ніг, по три суглоба на кожній. Їх ноги відрізняються великою силою, так як призначені для швидкого переміщення важких предметів і роботи. Якби мураха був розміром з людину, то переміщався б зі швидкістю скакового коня. Мурахи здатні піднімати вагу в двадцять разів більше їх власної.

— У світі налічується біля 8800 видів мурах. Всі вони дуже різноманітні; так великі лісові руді мурашки дуже відрізняються від маленьких чорних, які часто живуть біля людей.

— Мурахи завжди пересуваються строєм і безпомилково знаходять дорогу до свого гнізда. Це пояснюється тим, що мурахи залишають за собою слід з феромонів, за яким потім і орієнтуються. Також за допомогою феромонів вони дізнаються про самопочуття їх цариці.

— Мурашки здатні пояснювати один одному шлях до їжі, вміють рахувати і виконувати найпростіші арифметичні дії. Наприклад, коли мураха-розвідник знаходить їжу в спеціально сконструйованому лабіринті, він повертається і пояснює, як пройти до неї, іншим мурашкам. Якщо в цей час замінити лабіринт на аналогічний, тобто прибрати феромоновий слід, родичі розвідника все одно знайдуть їжу.

— Чорні та лісові мурашки не мають жала, але вони можуть пускати струмінь мурашиної кислоти. Деякі птахи використовують мурах для позбавлення від паразитів.

— Мурашки майже всеїдні і нападають на будь-яку здобич, з якою можуть впоратися, не гребують вони і мертвими комахами.

— Мурахи ніколи не сплять!

— В Африці і Америці існують так звані войовничі мурахи, які вбивають все, що трапляється на їхньому шляху, і від яких рятуються втечею навіть леви.

— У світі на кожну людину припадає один мільйон мурах.

— Мурахи одні з найбільш довгоживучих комах в світі. Робочі особини живуть від 1 до 5 років, матки — 15-20 років! Таким чином мурашники, в яких молоді королеви змінюють старих, можуть стояти на одному місці не одну сотню років.

— Головне заняття мурах — це підготовка запасів їжі на зиму. Вони ховають зібрані вночі зерна, а вдень виносять їх сушити на сонці. Цю сушку вони робляють в гарну погоду і ніколи не винесуть свої запаси перед дощем, неначе передчуваючи зміну погоди.

— Їжу, яку мураха знаходить, він не поїдає, а доставляє вгору по інстанціях, і лише потім, при суворому контролі цариці вона розподіляється по мурашнику.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *