Цікаві факти про нирки

Чи знаєте ви щось цікаве про нирки? Цікава інформація про нирки для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про нирки людини

Нирки є фільтром крові ( вони очищають кров від відходів).

Нирки також несуть відповідальність за збалансований вміст кислот, електролітів (таких як натрій, калій, цукор, білки) в нашій крові.

Усередині кожної нирки міститься близько мільйона нефронів. Ці крихітні фільтри, ловлять все непотрібне, яке проходить через нашу кров.

Нирки зберігають постійної об’єм рідини в організмі. Робота нирок залежить від часу доби — вночі сповільнюється, положення тіла — в горизонтальному посилюється, кров’яного тиску. В нормі за добу виділяється 1,5 л сечі.

Дорослі мають близько 5-6 літрів крові, і вона постійно фільтрується нирками, цілих 400 разів на день.

За 1 хвилину через нирки проходить 1200 мл  крові, яка фільтрується в клубочках, після чого в канальцях вибірково всмоктується назад вода та інші речовини.

Якщо нирки не отримують достатнього кров’яного тиску, вони можуть послати сигнал до іншої частини нашого тіла, щоб зробити кровоносні судини менше, в результаті чого збільшується тиск. dovidka.biz.ua Це гарантує, що кров може потрапити на всі частини нашого тіла.

Нирки також відчувають кількість кисню в крові. Якщо вони не отримують достатньої кількості кисню, вони виробляють гормон, який посилає сигнал нашому тілу, щоб збільшити кількість червоних кров’яних клітин (саме червоні кров’яні клітини забезпечують наш організм киснем).

Нирки відповідають за формування Вітаміну Д.

Тютюн і алкоголь негативно впливають на працездатність нирок.

З 110000 органів, пересаджених у світі за 2011 рік, 76 000 припало на нирки

Цікавинки про нирки, цікаві відомості про нирки людини ви можете додавати через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про людину

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *