Цікаві факти про Норвегію

Цікава інформація про Норвегію зібрана в цій статті, прочитавши все ви дізнаєтеся щось цікаве про Норвегію.

Цікаві факти про Норвегію

1. Норвегія знаходиться на Скандинавському півострові Північної Європи.

2. Слово «Норвегія» з довньоскандинавского означає «шлях на північ».

3. Норвегія одна з 7 країн,  яка претендує на територію Антарктиди.

4. Норвегія є — справжнім королівством. Країною управляє Король Харальд V.

5.  У Норвегії освіта і культура — на першому плані. Тут вперше у світі, в далекому 1979 році, було введено обов’язкову початкову освіту. У початковій школі викладають не тільки англійську мову (з першого класу), але і крім традиційних шкільних предметів — екологію і мистецтво. До речі, на освіту Норвегія витрачає в три рази більше, а на охорону здоров’я — в чотири рази більше, ніж на оборону. При цьому ВПС Норвегії охороняють не тільки кордони своєї країни, але і повітряний простір Ісландії, у якої своєї армії немає взагалі. З 2009 року Норвегія утримує перше місце за Індексом людського розвитку.

6. Щорічно в Норвегії збираються тисячі туристів, щоб проїхатися по унікальній, 20-кілометровій Фломській залізниці. З вікна поїзда видно гори, водоспади, річки, озера і фьорд. Фломську залізницю вважають справжнім витвором інженерного мистецтва.

7. Окрім своєї основної території , Норвегія володіє і заморськими територіями : Архіпелаг Шпіцберген , острів Ян-Маєн , острів Буве є володіннями Норвегії .

8. Норвегія найбільший виробник нафти в Північній Європі.

9. У Євробаченні — Норвегія перемогла 3 рази.

10. Норвегія здобула незалежність від Швеції в 1905 році.

11. Населення Норвегії менше 5 млн чоловік. Більш 1500000 норвежців живуть у столиці Осло і його передмістях. Будь-яке місто з населенням більше 30 тис. Вважається великим.

12. Основний засіб пересування в Норвегії — велосипед. Норвежці їздять на велосипеді в будь-яку погоду.

13. У Норвегії не прийнято викидати порожню тару, всі банки і пляшки норвезького виробництва здаються -в магазинах стоять спеціальні автомати, які перераховують пляшки і видають чек. Чек пред’являється на касі, де і видається енна сума.

14. На сільських дорогах, звичайно поруч із фермою, часто можна зустріти стіл з овочами або фруктами з цінами. На ньому ж будуть стояти ваги, пакети для покупки, і баночка для грошей. Це вид самообслуговування. Все побудовано на довірі. Поруч нікого немає.

15. У Норвегії найбільша сукупна кількість тунелів в Європі. Є один, який проходить під морським протокою на глибині близько 4 км.

16. Атлантична дорога (на фото) — ділянка двосмугового шосе оригінальної конструкції в Норвегії, в губернаторстві Мере-ог-Ромсдал. Дорога пов’язує невеликі острови в Атлантичному океані між населеними пунктами Молде і Крістіансунд (від першого до шосе 47 км, від другого — 30 км). В’їзд платний.
Має титули «Будова століття Норвегії 2005 року» і «Краща туристична дорога країни» за версією газети The Guardian від 2006 року.
Будівництво Атлантичної дороги почалося в серпні 1983 року і було завершене в липні 1989 року, коли її відкрили для руху.
Протягом 8,27 км шосе проходить по семи мостах загальною довжиною 891 метр. Найвищий міст Storseisundet піднятий над водою на висоту в 23 метра спеціально заради можливості проходження під ним судів. Під певним кутом зору цей міст, прозваний у народі «п’яним», нагадує американську гірку, яка обривається прямо в небо.

Ви можете додавати цікавинки про Норвегію, цікаві відомості про Норвегію через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти з географії

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *