Цікаві факти про Новий Рік – ТОП 20

новий рік цікаві факти Цікаві традиції

Цікаві факти про Новий Рік, про історію цього свята, традиції свткування в різних країнах для дітей та дорослих розкажуть багато невідомого.

Цікаві факти про Новий Рік

Святкування Нового року бере свій початок понад 4000 років у стародавньому Вавилоні. Вавилоняни були одними з перших, хто влаштовував свята, щоб зустріти початок нового року, зазвичай у день весняного рівнодення.

Юлій Цезар, імператор Риму, першим оголосив 1 січня національним святом.

Традиція прикрашати ялинку вперше з’явилася на території сучасної Німеччини ще в Середньовіччі.

Перші скляні ялинкові іграшки з’явилися в Швеції, в середині позаминулого століття.

новий рікТрадиція виголошувати тости з шампанським у новорічну ніч зародилася у Франції. Шампанське сприймається як символ розкоші та свята.

Феєрверки є синонімом святкування Нового року. Використовувати феєрверки почали ще в стародавньому Китаї. Тоді люди вважали, що вони відлякують злих духів і приносять удачу.

Оленів Санта-Клауса звуть: Дешер, Денсер, Пренсер, Віксен, Комет, Кюпід, Доннер, Блітц. У Північній Америці ватажком є ​​червононосий Рудольф.

В Японії прийнято перед Новим роком купувати граблі, щоб зручніше було нагорнути собі побільше щастя

вірші про новий рікЕлектрична гірлянда з різнокольорових лампочок вперше прикрасила ялинку у американському Білому домі в 1895-му році.

У 1843 році в Лондоні була надрукована перша новорічна листівка – так з’явилася традиція обмінюватися вітальними листівками на Новий рік.

Італійці викидають свої старі речі у вікно опівночі 31 грудня! Роблять вони цей, м’яко кажучи, дивний вчинок завдяки звичаю, який стверджує, що тут потрібно позбавиться від всього непотрібного і старого напередодні Нового Року.

Пробки можуть вилітати з пляшки зі швидкістю 40 км/год, тому найкраще відкривати пляшки під кутом 45 градусів (подалі від себе та інших).

 

Цікаві факти про традиції святкування Нового Року

В Іспанії прийнято з’їдати на Новий рік 12 виноградин, як, власне, і на Кубі. Вважається, що кожна з’їдена виноградина приносить вам удачу на один з місяців наступного року.

Багато бразильців зустрічають Новий рік на пляжі. У Бразилії вважається удачею загадати сім бажань, стрибнувши через сім хвиль. Також у новорічну ніч бразильці одягають червону білизну. оскільки вважається, що це приносить удачу.

Якщо в Данії в новорічну ніч ви почуєте, як розбиваються тарілки, це до удачі.
У датчан є традиція бити тарілки біля вхідних дверей дому родини та друзів на щастя в новому році.

На Філіппінах вважають, що округлість символізує процвітання, тому напередодні Нового року місцеві жителі оточують себе круглими фігурами, одягають щось у горошок, наповнюють кишені монетами або їдять круглі фрукти.

У Туреччині вважається удачею посипати свій поріг сіллю, як тільки годинник проб’є північ на Новий рік. Кажуть, що це сприяє миру та процвітанню протягом нового року.

В Ірландії прийнято, щоб неодружені дівчата спали з омелою під подушкою в новорічну ніч. Вважається, що сон із рослиною допомагає жінкам знайти своїх майбутніх чоловіків — принаймні уві сні.

У Колумбії люди беруть порожні валізи і бігають навколо кварталу так швидко, як можуть. Це має гарантувати рік, наповнений подорожами.

На Гаваях святкують трісканням петард (щоб відігнати злих духів), їдять локшину (що символізує довголіття), прибирають (щоб ви не перенесли своє старе життя в новий рік) і, для деяких місцевих сімей, товчуть моті.

У Швейцарії люди вірять, що удача приходить, якщо крапля вершків впаде на підлогу в день Нового року. Вважалося, що це принесе рік великого достатку.

Французи люблять робити все просто і смачно. Кожен новий рік вони з’їдають стопку млинців.

У Шотландії та Греції вірять, що перша людина, яка увійде у ваш дім у новому році, принесе або удачу, або нещастя.

У новорічну ніч грецькі сім’ї вішають біля дверей цибулю і будять дітей, поклавши цибулю їм на голову! Цибуля символізує ріст і відродження.

Китайський Новий рік – це свято, яке триває п’ятнадцять днів і щороку починається в іншу дату відповідно до фаз Місяця. Воно відбувається між кінцем січня і серединою лютого. Для святкування нового року в Китаї двері фарбують у червоний колір, що символізує процвітання в наступному році.

Оцініть статтю
Додати коментар