Цікаві факти про новорічну ялинку

новий рік Цікаві традиції

Чи знаєте ви щось цікаве про новорічну ялинку? Цікава інформація про новорічну ялинку для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про новорічну ялинку

У давні часи в багатьох країнах люди вірили, що дерева – це домівка духів. Щоб їх умилостивити, гілки дерев прикрашалися символами достатку і родючості: овочами, фруктами, яйцями, горіхами і т.д. Священне дерево, обране для захисту будинку від усіляких напастей, повинно було бути вічнозеленим, тому воно символізувало незламну силу життя. Саме таким деревом вважається новорічна ялина.

Перша святкова ялинка була виставлена ​​в 1516 році при дворі англійського короля Генріха VIII. Ялинка була зроблена з золота і прикрашена гранатами і квітками троянди. До цього в Англії було прийнято прикрашати будинок омелою, плющем і будяками. До речі, обидві ці святкові традиції мирно співіснують у Великобританії і по цей день.

В офіційних документах новорічна ялинка вперше згадується в 1600 році. Її встановили в Ельзасі, провінції Франції, і прикрасили трояндами з кольорового паперу. Хоча, якщо чесно, хто саме встановив першу різдвяну ялинку досі невідомо, тому багато народів приписують цю честь собі. Приміром, латиші стверджують, що на площі Риги ялинка з’явилася в 1510 році, а німці кажуть, що першу різдвяну ялинку прикрасив сам Мартін Лютер в 1517 році.

Спочатку новорічні ялинки прикрашалися, в основному, яблуками, що символізували райські плоди. На верхівку, як і зараз, надягали зірку, яка повинна була нагадувати віруючим про Віфлеємську зірку, що повідала світові про народження Христа.

Хоча перші скляні ялинкові іграшки на ялинку з’явилися в німецькій Тюрінгії ще на початку XVII століття, масове їх виробництво почалося лише в 1858 році у французькій провінції Ельзас. Справа в тому, що в цьому році у Франції був неврожай яблук, тому ялинки було нічим наряджати. Ось і довелося викручуватися!

В кінці XVII століття в якості ялинкових прикрас використовувався … картопля! У ті часи цей овоч вважався заморською дивиною, тому вішати на ялинку позолочені бульби було ні крапельки не соромно.

На початку XIX століття ялинки прикрашалися палаючими свічками, але дуже скоро від цієї пожежо-небезпечної традиції відмовилися.

У 1877 році німець Йохан Еккард вирішив схрестити підставку під ялинку і музичну шкатулку. Вийшла музична підставка, яка, якщо її завести ключем, повільно й плавно обертала новорічну ялинку під звуки вальсу.

У Україні традиція прикрашати ялинку приживалася з величезною працею, бо у слов’ян ялинка вважалася «поганим» деревом. Не дарма ж душогубів і самогубців ховали між двома ялинами!

У 1929 році в СРСР новорічна ялинка була заборонена, як «попівський звичай». Вулицями ходили навіть спеціальні патрулі, які заглядали у вікна і стежили за тим, щоб у квартирах не було вбраних ялинок. Тільки в 1935 році ялинка була «реабілітована» і знову стала законним атрибутом свята.

Цікавинки про новорічну ялинку, цікаві відомості про новорічну ялинку ви можете додавати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар