Цікаві факти про окуляри

Цікаві наукові факти

Цікаві факти про окуляри 

Точно невідомо, коли з’явилися перші окуляри. Їх прообразом можна вважати і шліфований смарагд, крізь який римський імператор Нерон спостерігав за поєдинками гладіаторів, і скляні чаші з водою, через які читав книги давньоримський філософ Сенека. Щось більш-менш схоже на сучасні окуляри виготовлялося арабами з X століття.

Відомо, що у вже в XII столітті в Китаї користувалися сонцезахисними окулярами, скла яких робили з димчастого кварцу.

У середньовічному Китаї судді зобов’язані під час засідань надягати темні окуляри, щоб за висловом їх очей не можна було прочитати, який вирок буде винесено підсудному.

Про те, що окуляри були відомі і в середньовічній Європі ми знаємо завдяки художникам. Приміром, на фресках італійця Томазо да Модени можна часто побачити ченців в окулярах. Тим не менш, окуляри для корекції зору в ті часи були рідкістю. Зате часто зустрічалися «дорожні» окуляри, які захищали очі від пилу.

Радянські військові інструктори, які працювали в Китаї в 50-х роках минулого століття, були дуже здивовані, що китайські солдати відпрацьовують тактику нічних бойових дій в денний час. Місцеві командири пояснили це тим, що так краще видно помилки солдатів і офіцерів. Правда, щоб наблизити вчення до реальних умов, всі їхні учасники надягали спеціальні окуляри з дуже темними скельцями.

Найбільше окулярів виготовляється в Італії. На другому місці по їх виробництву знаходиться Китай.

Психологи встановили, що чоловік в окулярах здається оточуючим розумніше, ніж він є насправді.

Гамбурзькому зоопарку нерідко доводиться виплачувати компенсації відвідувачам, чиї речі були вкрадені мавпами. Найчастіше примати крадуть саме окуляри. Найцікавіше, що майже завжди крадіжки відбуваються, коли відвідувач підходить ближче до клітки, щоб побачити оголошення: «Обережно! У вас можуть викрасти окуляри! »

У Данії півням, що живуть на місцевих птахофермах, надягають особливі пластикові окуляри, які роблять їх короткозорими. Це потрібно для того, щоб півні погано бачили інших птахів і не лізли до них битися.

Зазвичай знамениті актори залишають відбитки рук або ніг на голлівудській алеї зірок. Але знаменитий комік Гарольд Ллойд вирішив, що це занадто нудно, і тому в 1927 році залишив там відбиток своїх очок.

Якщо подивитися на карту течій Чорного моря, то можна побачити два гігантських замкнутих потоки, що нагадують своїм виглядом окуляри. Їх офіційна назва – «Окуляри Кніповича» – це своєрідне визнання заслуг Миколи Кніповича, вченого, який вперше описав ці течії.

Ви можете додавати інші цікаві відомості, цікавинки про окуляри через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар