Цікаві факти про озера

Цікаві факти про озера світу та України зібрані в цій статті.

Цікаві факти про озера світу

У Тихому океані на архіпелазі Скелясті острови розташоване озеро Медуз, яке дуже популярно у дайверів. Сама водойма невелика, її розмір не перевищує 460 на 160 метрів, але там мешкають близько двох мільйонів медуз. На кожен кубометр води доводиться в середньому по дві медузи. Така велика кількість пояснюється сприятливими умовами і відсутністю природних ворогів.

Найбільшою системою прісноводних озер вважаються Великі озера, розташовані в Північній Америці — Онтаріо, Ері, Мічиган, Гурон і Верхнє озеро. Останнє є найбільш великим, його площа дорівнює 82 000 кв.км.

Другим за величиною островом, що знаходиться в озері є канадський острів Рене — Левассер. Примітно, що площа озера Манікуаган, в якому він розташований, на 100 кв.км. менше квадратури цього острова.

Найбільше в світі високогірне озеро — це Тітікака, воно розташоване в Андах в Південній Америці на висоті 3812 метром.

В Антарктиді на Землі Вікторії було виявлено солоне озеро, причому вміст солі в його воді в 11 разів перевищує солоність морської води. Воно замерзає при температурі -50 С.

Найбільшим за площею озером в світі по праву називається Каспійське. Завдяки своїм величезним розмірам воно отримало статус моря. Його площа становить понад 370 тис. квадратних кілометрів, але максимальна глибина невелика — 1025 метрів. Розташоване Каспійське море на стику Азії та Європи, оточують його відразу кілька країн — Казахстан, Іран, Туркменістан, Азербайджан і Росія. Однак, незважаючи на свою велику площу і наявність солоної води, Каспій вважається озером. Саме в це озеро впадає найбільша річка Європи — Волга. Каспійське море приносить досить гарний прибуток найближчим країнам через велику кількість газових і нафтових родовищ.

Найглибше озеро на планеті — Байкал. Його довжина становить 620 км, а ширина коливається десь від 31 до 75 кілометрів.

Цікаві факти про озера України

На території України близько 20 тис. озер, з них 7 тис. площею більше 10 га

Ялпуг (149 км²) — найбільше озеро України природного походження, розташоване в Одеській області

Шацькі озера — одна з найбільших груп озер в Європі. Крім Світязя, до Шацького природного парку відносяться 22 озера. Найбільші з них — Луки, Пулемецьке, Пісочне, Кримне.

Якщо вірити біологам, то вода в озерах Шацького національного парку чистіше, ніж в деяких міських водопроводах країни. Тобто, її можна навіть пити і готувати на ній! Тому Шацькі озера поетично називають «Голубими озерами» або «Голубими очима Волині».

Найбільше з озер (найглибше озеро України) — Світязь. Воно глибше, ніж Синевир і Азовське море. У вітряну погоду хвилі тут можуть сягати півтора метрів у висоту. Світязь живиться тільки підземними водами — в нього не впадає жодна річка!

Найстаршій водоймі в каскаді Шацьких озер — майже 10 000 років!

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про природу
Коментарі:
  1. 9 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *