Цікаві факти про парк Софіївка

Цікаві факти про Софіївський парк містять корисну інформацію про те чим славиться парк Софіївка.

Цікаві факти про парк Софіївка

«Софіївка» – гарний приклад паркового ландшафтного мистецтва XVIII — XIX століття.

Парк «Софіївка» створений у 1796 році власником Умані, магнатом Станіславом Потоцьким та названий на честь його дружини Софії Вітт-Потоцької. Вартість парку на той час — 15 мільйонів злотих.

Ідея створення парку в романтичному стилі з використанням римської і грецької міфологій належала самій Софії.  Але графиня парк не полюбила, а після смерті чоловіка вона кілька разів пробувала його продати російській царській родині.

Парк збудований за 5 років у місці, позбавленому лісового покриву, понад річкою Кам’янкою. Саме кріпаки копали ставки й підземну річку, споруджували водоспади й фонтани, прокладали алеї, переносили кам’яні брили, зводили архітектурні споруди.

Античні скульптури — Париса, Орфея, Амурата Еврипіда, бюсти Гомера і Арістотеля, гроти Венери та Аполлона вигоовляли майстри з Італії та Франції.

Площа парку — 179,2 га.

В Софіївському парку є багато різноманітних цікавинок, які варто побачити: Фонтан «Семиструмінь», павільйон «Флори», міст «Венеційський», Китайська альтанка, розарій, у якому зростає понад 5000 екземплярів 150 сортів троянд.

У парку Софіївка є підземна річка мертвих Ахеронт, якою можна пропливти човном. Її ширина 3 метри

У 1980 році була надзвичайно холодна зима, великі снігопади та різке потепління. Тому  на парк обрушилася велика маса селевих потоків з Красноставського водосховища, де прорвало дамбу. Втрати були величезні – і архітектурні, і ландшафтні. Роботи по відновленню парку тривали майже двадцять років.

Цікаві факти про Софіївський парк в Умані Ви можете доповнити через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про Україну

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *