Цікаві факти про підсніжник

Цікаві факти про підсніжник для дітей та дорослих зібрані в цій статті.

Цікаві факти про підсніжник

1.Наукова назва підсніжника — галантус. Утворена вона з латинізованих грецьких слів gála і ánthos — «молочна квітка».

2. Мовою квітів підсніжник означає розраду і надію.

3. Ростуть підсніжники в Центральній і Південній Європі, на узбережжі Чорного моря, на західному узбережжі Каспійського моря і в Малій Азії. А найбільше видів цієї квітки можна зустріти на Кавказі. Там є 16 видів пролісків.

4. У підсніжника є органічна сполука галантамин, яке вперше було виділена з цибулин підсніжника Воронова і входить в список «Життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів». Галантамін використовують для лікування залишкових явищ поліомієліту (дитячого спинномозкового паралічу), рухових порушень, пов’язаних з порушенням ЦНС і інших захворювань.

5. Незважаючи на те, що підсніжник з’являється навесні, він здатний витримати десятиградусний мороз. У цьому йому допомагає своєрідний «чохол» з тонких волосків біля основи стебла.

6. У 2012 році цибулина рідкісного підсніжника, квітки якого мають жовті вкраплення, була продана на онлайн-аукціоні eBay за рекордну суму 725 фунтів стерлінгів . До цього в 2011 році цибулина підсніжника, що не має звичайних для інших видів вкраплень зеленого, пішла з молотка за 350 фунтів стерлінгів.

7. Термін «галантофілія» означає колекціонування підсніжників. Одна з найбільших колекцій підсніжників виростає на заході англійського графства Глочестершир, в містечку Колсбурн-парк. Почав збирати ці ніжні рослини натураліст Генрі Джон Елвіс більше 130 років тому, в честь нього навіть був названий один зі знайдених ним в Туреччині видів підсніжників — «пролісок Елвіса».

8. Цибулини підсніжника отруйні.

9. Деякі види підсніжників внесені до Червоної книги. Продавати ж за законом можна тільки ті, які були вирощені в теплицях і мають відповідний сертифікат.

10. Підсніжник — родич нарциса. Вони належать до одного і того ж сімейства амарилісових. Зацвітає підсніжник негайно після сходження снігу, починаючи з січня, і цвіте до квітня.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про рослини

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *