Цікаві факти про Північну Америку

Чи знаєте ви щось цікаве про Північну Америку? Цікава інформація про Північну Америку, про природу, про тварин, про населення, про рослини зібрана в цій статті.

Північна Америка цікаві відомості

Північна Америка — третій за величиною континент.

Північна Америка багата на внутрішні води. Тут протікає одна з найбільших річок земної кулі — Міссісіпі, розташоване найбільше прісноводне озеро Землі — Верхнє. В Північній Америці розташована найбільша прісноводна озерна система світу.

Ліси займають бл. 1/3 території. В Північні Америці є понад 50 національних парків, в тому числі найбільш відомі Йєллоустонський і Йосемітський.

Північну Америку назвали на честь відомого дослідника Амеріго Веспуччі, хоча першим її відкрив Христофор Колумб.

Найбільше місто Північної Америки — це Мехіко, в якому живуть понад 20 мільйонів чоловік.

Мак-Кінлі, на Алясці, найвища точка на континенті.

У Північній Америці присутні практично всі кліматичні зони, що зустрічаються на нашій планеті.

Напевно всі чули про таке дивовижне і загадкове місце, як «Долина Смерті». Саме в «долині» був зафіксований світовий температурний рекорд, що становить +57 С.

На Заході материка знаходиться безліч сухих солоних озер, які жителі Америки використовують для видобутку харчової солі, а також в якості випробувальних полігонів для різної авіаційної техніки.

Північна Америка прославилася своїми водними ресурсами, найбільш незвичайним з яких є річка, що протікає в штаті Флорида. Свій початок вона бере в озері Окічобі і потрапляє в Мексиканську затоку. Її протяжність складає всього лише 16 км, однак ширина в декількох місцях трохи перевищує 80 км, а глибина -15 см!

У східній частині Північної Америки знаходиться знаменитий водоспад, води якого з часом змінюють напрямок течії. Це дивовижне явище пов’язане з тим, що річка протікає через скелясту теснину і під час відливу випадає з неї. Але як тільки починається приплив, морська вода піднімається на 30 метрів вгору, до рівня річки, і змінює її напрям в іншу сторону.

На території континенту знаходиться 24 держави, в яких проживає понад 500 млн. чоловік (8% від населення світу).

Найбільшими країнами є США і Канада, а найменшими Невіс і Крістофер.

Національною мовою тут є, звичайно ж, англійська, але також часто зустрічається французька та іспанська.

Пташина фауна материка нараховує 600 видів птахів. Тут можна зустріти зграї ібісів, пеліканів, фламінго, каліфорнійського грифа і куріпку, а також десятки видів колібрі, ареал проживання яких досягає Аляски.

Загальна кількість рослин Північної Америки становить 300 видів. Вони вражають розмірами і швидкістю зростання. Тут багато унікальних видів: тюльпанове дерево, гікорі, туя, секвойя, магнолія. У північній частині материка поширені карликові верби, ягідні чагарники і берези.

Тваринний світ материка надзвичайний. В тундровій зоні можна зустріти північного оленя, білого ведмедя, песця. Там же живуть полярний вовк і ласка. У тайговій зоні численні хутрові звірі: видра, скунс, соболь. Серед хижих тварин зустрічаються ведмеді, вовки, рисі, росомахи. З гризунів: пацюк ондатра і канадський бобер. Примітний гризунавегетаріанець — поркупайн, який живе на деревах. У складі фауни широколистяних лісів представлений вид сумчастих щурів — опосум. На південному сході материка можна зустріти алігатора і алігаторова черепаху. Із земноводних цікава велика зелена жаба, довжина якої сягає 20 см. Степу і Лісостепу населені антилопами-вилоріг, койотами, бізонами, борсуками і степовими тхорами.

Ви можете вибрати 10 цікавих фактів про Північну Америку для презентації на уроку.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії
Коментарі:
  1. 5 месяцев ago
  2. 5 месяцев ago
  3. 5 месяцев ago
  4. 4 месяца ago
  5. 4 месяца ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *