Цікаві факти про Північну Америку

північна америка цікаві факти

Чи знаєте ви щось цікаве про Північну Америку? Цікава інформація про Північну Америку, про природу, про тварин, про населення, про рослини зібрана в цій статті.

Північна Америка цікаві відомості

Північна Америка — третій за величиною континент.

Північна Америка багата на внутрішні води. Тут протікає одна з найбільших річок земної кулі — Міссісіпі, розташоване найбільше прісноводне озеро Землі — Верхнє. В Північній Америці розташована найбільша прісноводна озерна система світу.

Ліси займають бл. 1/3 території. В Північні Америці є понад 50 національних парків, в тому числі найбільш відомі Йєллоустонський і Йосемітський.

Північну Америку назвали на честь відомого дослідника Амеріго Веспуччі, хоча першим її відкрив Христофор Колумб.

Найбільше місто Північної Америки — це Мехіко, в якому живуть понад 20 мільйонів чоловік.

Мак-Кінлі, на Алясці, найвища точка на континенті.

У Північній Америці присутні практично всі кліматичні зони, що зустрічаються на нашій планеті.

Напевно всі чули про таке дивовижне і загадкове місце, як «Долина Смерті». Саме в «долині» був зафіксований світовий температурний рекорд, що становить +57 С.

На Заході материка знаходиться безліч сухих солоних озер, які жителі Америки використовують для видобутку харчової солі, а також в якості випробувальних полігонів для різної авіаційної техніки.

Північна Америка прославилася своїми водними ресурсами, найбільш незвичайним з яких є річка, що протікає в штаті Флорида. Свій початок вона бере в озері Окічобі і потрапляє в Мексиканську затоку. Її протяжність складає всього лише 16 км, однак ширина в декількох місцях трохи перевищує 80 км, а глибина -15 см!

У східній частині Північної Америки знаходиться знаменитий водоспад, води якого з часом змінюють напрямок течії. Це дивовижне явище пов’язане з тим, що річка протікає через скелясту теснину і під час відливу випадає з неї. Але як тільки починається приплив, морська вода піднімається на 30 метрів вгору, до рівня річки, і змінює її напрям в іншу сторону.

На території континенту знаходиться 24 держави, в яких проживає понад 500 млн. чоловік (8% від населення світу).

Найбільшими країнами є США і Канада, а найменшими Невіс і Крістофер.

Національною мовою тут є, звичайно ж, англійська, але також часто зустрічається французька та іспанська.

Пташина фауна материка нараховує 600 видів птахів. Тут можна зустріти зграї ібісів, пеліканів, фламінго, каліфорнійського грифа і куріпку, а також десятки видів колібрі, ареал проживання яких досягає Аляски.

Загальна кількість рослин Північної Америки становить 300 видів. Вони вражають розмірами і швидкістю зростання. Тут багато унікальних видів: тюльпанове дерево, гікорі, туя, секвойя, магнолія. У північній частині материка поширені карликові верби, ягідні чагарники і берези.

Тваринний світ материка надзвичайний. В тундровій зоні можна зустріти північного оленя, білого ведмедя, песця. Там же живуть полярний вовк і ласка. У тайговій зоні численні хутрові звірі: видра, скунс, соболь. Серед хижих тварин зустрічаються ведмеді, вовки, рисі, росомахи. З гризунів: пацюк ондатра і канадський бобер. Примітний гризунавегетаріанець — поркупайн, який живе на деревах. У складі фауни широколистяних лісів представлений вид сумчастих щурів — опосум. На південному сході материка можна зустріти алігатора і алігаторова черепаху. Із земноводних цікава велика зелена жаба, довжина якої сягає 20 см. Степу і Лісостепу населені антилопами-вилоріг, койотами, бізонами, борсуками і степовими тхорами.

Ви можете вибрати 10 цікавих фактів про Північну Америку для презентації на уроку.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *