Цікаві факти про повітря

Чи знаєте ви щось цікаве про повітря? Цікавинки про повітря для дітей та дорослих ви дізнаєтеся в цій статті, адже без повітря неможливе саме життя людини.

Цікаві факти про повітря 

Для нормальної життєдіяльності середньостатистична доросла людина пропускає через свої легені близько 20 кілограм повітря за одну добу. Для цього ми робимо 22000 вдихів і видихів. З усього отриманого при цьому кисню чверть споживається мозком.

Повітря є сумішшю газоподібних речовин, при значному тиску і охолодженні воон переходить в рідкий стан.

Дивно, що повітря в охайних оселях насправді приблизно в 25 разів брудніше, ніж повітря зовні. Це відбувається через те, що підвищується рівень вуглекислоти, а також від того, що різні сучасні механізми виділяють свого роду виділення, які і є джерелом забруднення.

Погана екологія і забруднення атмосфери погано позначаються не тільки на людях, але навіть на морських мешканцях. Встановлено, що дельфіни, що мешкають біля узбережжя територій, населених людьми, часто гинуть від шкідливого впливу великих кількостей хімічних домішок у повітрі. Вчені, розкривши таких дельфінів, виявили схожість їх легень з легкими шахтарів.

Перебуваючи за містом, людина вдихає набагато менше шкідливих речовин, ніж у місті. Відзначимо при цьому — пил, що ми вдихаємо поза межами міста, також шкідливий для здоров’я.

Давно помічено, що повітря, що вдихається людиною на великій висоті або глибині, має здатність приводити людину в стан, що нагадує сп’яніння алкоголем або наркотиками. Причиною цього є особливий хімічний склад повітря в цих екстремальних умовах. Кисень утворює сполучення з молекулами азоту, при цьому отримуючи характеристики «звеселяючого газу».

Рекорд по затримці дихання під водою поставив 1 квітня 2010 Стіг Северінсен — він не дихав 20 хвилин і 10 секунд. Для цього йому довелося дихати 100% киснем за півгодини до занурення у воду.

Свого роду живими сигналізаторами небезпечного рівня забруднення повітря є арктичні пінгвіни. В умовах сильно забрудненого повітря вони починають важко дихати. Тому в зоопарках під час смогу цих птахів зазвичай відводять в приміщення зі спеціальною системою фільтрації повітря.

Розглядаючи цікаві факти про повітря відзначимо — через розріджене повітря на великій висоті люди починають відчувати кисневе голодування. Симптомами цього стану є підвищена емоційність, втрата самоконтролю і відчуття невагомості.

Основу вдихуваного людиною повітря становить кисень. Ліси, значна частина яких виростає в Амазонії, виробляють 20 відсотків кисню. Саме тому ліси називаються легенями нашої планети.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *