Цікаві факти про пшеницю

Цікаві факти про рослини

Чи знаєте ви щось цікаве про пшеницю? Цікава інформація про пшеницю для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про пшеницю

З пшениці виготовляють не тільки хліб і макаронні вироби, а й пиво та горілку.

Жоден із злаків не має стільки сортів і видів, як пшениця (у світі існує 20 видів пшениць).

Батьківщиною пшениці вважається – Вірменія (пшениця вирощувалася там в 13 – 12 століттях до нашої ери).

Дика пшениця на відміну від сучасної, обсипається відразу після дозрівання, її неможливо зібрати (мабуть тому стародавні люди споживали її в незрілому вигляді).

Пшениця поширена всюди. Пшеницю почали культивувати в Римській Імперії, завдяки цьому вона поширилася по всій Європі. В Азії та Африці вона з’явилася на початку нашої ери. У Південну і Північну Америку, пшениця була завезена європейськими колонізаторами в 16 – 17 столітті, в 18 – 19 столітті в Австралію і в Канаду.

У 100 г пшениці міститься – 360 кілокалорій (у ній містяться білки (до 14 г), жири ( 2-2,5 г) і вуглеводи (68-71 г).

Найбільший виробник пшениці в світі – Китай.

Площа посівів пшениці є найбільшою площею серед всіх сільськогосподарських культур ( площа посіву пшениці – більше 215 млн гектар, на другому місці – кукурудза з площею більше 177 млн гектар, на третьому – рис з 163 млн гектар).

Найбільшим споживачем (експортером) пшениці в світі є – Євросоюз.

США – найбільший експортер пшениці у світі.

Майже 90% виробленої пшениці йде для корм худоби.

З пшениці виділяють пшеничний крохмаль, який використовується в мазях і присипках, в хірургії використовують нерухомі пов’язки з крохмальних бинтів.

Екстракт зародків пшениці є імуномодулятором (який здатний підвищити опірність організму до зовнішніх негативних факторів). Екстракт зародків пшениці володіє протиопіковим ефектом, допомагає при загоєнні ран, виразок і опіків. Також екстракт зародків пшениці використовується в косметології як омолоджуючий засіб (так як має антиоксидантну властивість).

У період святкування весняного свята Навруз (перси, таджики, узбеки і азербайджанці) з пророщених зерен пшениці готують святкову страву – сумаляк (вариться він протягом 20 – 24 годин з додаванням бавовняного масла і борошна).

Цікавинки про пшеницю, цікаві відомості про пшеницю ви можете додавати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар