Цікаві факти про рослини

Цікаві факти про рослини, про плоди рослин для дітей та дорослих зібрані в цій статті. Прочитавши цю інформацію ви зможете розповісти щось цікаве про рослини.

Цікаві факти про рослини

1. Вік найстаршого лишайника, який знаходиться в Антарктиді, становить більше десяти тисяч років. Лишайники з Аляски не набагато молодше, їм дев’ять тисяч років. До речі, ростуть вони дуже повільно. Тому за ціле століття виростають лише на три з половиною міліметра.

2. Найстаріші або стародавні рослини на Землі — морські водорості. Їх вік становить більше однієї тисячі мільйонів років.

3. У деяких частинах світу вирощують дуже цікаву рослину, яка називається «горлянка». Дивовижний зовнішній вигляд плодів нагадує посуд, з якої можна зібрати цілий сервіз.

4. В Амазонці була зафіксована найбільша з водяних лілій. Її листя, які досягають два метри, можуть витримати на собі навіть дитину.

5. У середніх широтах Росії зростає хвощ зимовий. Ця рослина має надзвичайну жорсткість, а його стеблом можна подряпати навіть сталь. Вся справа в зовнішніх клітках рослини, які накопичують кремнезем.

6. Аморфофаллус визнаний найсмердючішою рослиною. Вона видає дуже неприємний запах тухлої риби. До речі, даний «аромат» став візитною карткою острова Суматра.

7. Острів Ямайка відомий завдяки кактусу селеніцереуса, стометрові стебла з колючками якого обплітають дерева. Цікаво те, що раз на пару місяців, вночі, на них розквітають білі квіти діаметром 35 сантиметрів. Вони мають дуже сильний аромат ванілі, який привертає природних запилювачів — кажанів. Шкода, що ці квіти через кілька годин починають в’янути.

8. Перша рослина, яка розквітла і дала насіння в космосі за відсутності гравітації, — арабідопсис. Життєвий цикл цієї рослини складає всього 40 днів. У 1982 році екземпляр арабидопсиса був вирощений на борту космічної станції «Салют-7».

9. На півдні Китаю можна зустріти різновид бамбука, листоколосник, який росте з найбільшою швидкістю. Щодоби рослина збільшується на 40 см, тобто майже на два сантиметри на годину. Даній рослині потрібно всього пару місяців, щоб досягти тридцятиметрової висоти і півметра в діаметрі.

10. Гевея — рослина, з якої виходить каучук. Знаючи це, індіанці Південної Америки умочували в її сік підошву взуття для отримання гумових калош.

11. Кожна насінини рослини цератонія завжди важить рівно 0,2 гр. Завдяки цьому, в стародавні часи насіння цератонії використовувалися як гирьки. Дану міру незабаром назвали каратом.

12. У Південно-Західній Азії і на Аравійському острові є рослина, яку називають «квіткою сміху». Її насіннячко розміром з горошину здатне викликати у людини безпричинний сміх десь на півгодини, після чого людина безтурботно і спокійно засинає. Лікарі-стоматологи дають хворим з алергією на новокаїн ці «зерна сміху».

13. У своєму житті сучасна людина залежить від використання 1500 видів культурних рослин.

14. Найдовше коріння виявлені у дикого фікуса з Південної Африки. Воно досягає 120 м.

15. Орхідеї відомі як «викрадачі енергії». Ці рослини найкраще вирощувати не в себе вдома, а в оранжереях. А вже якщо вони ростуть вдома, то їх ні в якому разі не можна поміщати в спальні, оскільки орхідеї найінтенсивніше поглинають енергію вночі і перед світанком. Рішуче протипоказаний контакт з орхідеями хворим і ослабленим людям.

16. Найменший квітка в світі ряска. Її довгий час вважали, водорістю, але потім виявили в ряски квіти. Досі не можуть зрозуміти, яким чином за добу кількість цих рослин у водоймі збільшується вдвічі. А за кілька днів ряска покриває всю поверхню водойми.

17. В Індії росте рослина під місцевою назвою «обман шлунку». З’ївши 1-2 листочка, людина відчуває ситість протягом цілого тижня, хоча листя не містять цінних поживних речовин. Люди, що страждають від надмірної ваги, приймають таблетки і настої з листя цієї рослини, яка здатна створювати ілюзію ситості.

18. Самий живильний у світі плід — авокадо. Він містить на фунт їстівної маси 741 калорію. А найменш поживний овоч — огірок, містить на фунт їстівної маси всього 73 калорії.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про рослини

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *