Цікаві факти про самооцінку

Цікаві факти про людину

Цікаві факти про самооцінку

Самооцінка людини залежить від багатьох факторів, але вчені з’ясували, що саме уявлення людини про важливість своєї особистості і діяльності формує у оточуючих думку про нього, а якщо людина помиляється в своїх здібностях, недооцінюючи або переоцінюючи їх, то вводить в таку ж оману і оточуючих.

Самооцінка грає важливу роль в становленні особистості, без неї людині не те що важко, а практично неможливо самовизначитися в житті.

Вірна самооцінка означає критичне ставлення до себе, вміння ставити перед собою здійсненні цілі, постійне оцінювання своїх можливостей до пропонованих життєвими обставинами вимогам.

Нерідко усвідомлення людиною себе порушується під впливом різних факторів, наприклад, соціального статусу, зовнішності, здоров’я, думки оточуючих. Недавні дослідження вчених показали, що невірна самооцінка так само впливає і на оточуючих.

Дослідження самооцінки провела група вчених з різних університетів Великобританії. Воно показало, що якщо людина помиляється з приводу своїх здібностей, тобто має або завищену, або занижену самооцінку, що оточують її  люди так само помиляються, завищуючи або занижуючи її реальні можливості.

Соціологічне дослідження провели за участю 72 студентів, яких в анкетах попросили оцінити свою готовність до тесту і готовність однокурсників. Порівнявши результати оцінок респондентів з їх власними очікуваннями, вчені встановили, що із загального числа студентів 45% недооцінили свої можливості, а 40% – переоцінили. При цьому тих, хто переоцінив свої можливості, так само завищено оцінили і оточуючі.

Для чистоти експерименту тест був проведений через пару місяців, і результати виявилися колишніми. Самовпевнені студенти так само високо переоцінювались і оточуючими. Ці дослідження не висунули, а підтвердили вже існуючу теорію про те, що оточуючі не завжди заохочують найталановитіших, а скоріше тих, хто здатний до самообману, завищуючи свої здібності.

Вчені говорять, що таке якість швидше за все виникла в ході еволюції. Так, найлегший спосіб для людини змусити інших повірити в те, що він краще, це обдурити себе самого. З одного боку, надмірна самовпевненість допомагає у вирішенні соціальних проблем, в тому числі з просуванням по кар’єрних сходах, однак це сумнівна перевага, особливо на відповідальних посадах, де некомпетентність може призвести до ризику.

Оцініть статтю
Додати коментар