Цікаві факти про самураїв

Цікаві факти про самураїв розкажуть про те, ким насправді були самураї і який спосіб життя вони вели в давнину.

Цікаві факти про самураїв

Самураї з’явилися в Японії в 646 році після реформ Тайка, які стали спробою перейняти політичну і військову структуру могутньої династії Тан. Найбільший поштовх для розвитку самураїв як класу дав імператор Камму в кінці VIII — початку IX століття. У XII столітті під час громадянської війни між феодальними будинками Тайра і Мінамото почав зароджуватися сьогунат — правління самурайського стану, верховним воєначальником якого був сьоґун. Як і в Європі, феодали в Японії займали друге місце після монарха за соціальним станом. Самураї ж були вірними воїнами феодала.

Клас самураїв мав деякі привілеї в суспільстві. Наприклад, самурай міг носити при собі 2 меча, в той час як простим людям заборонялося володіти будь-якою зброєю. Крім того, самураї навіть могли стратити селянина, який провинився.

У самураїв існував кодекс честі бусідо, або «Шлях Воїна», який сповідував беззаперечну покору господареві. Але це не означало, що самурай повинен був виконувати навіть явно злочинний наказ, в такому випадку він повинен був спробувати переконати свого господаря. Крім того, на ідеологію самураїв вплинув дзен-буддизм.

Згідно з кодексом честі самураїв, якщо вбивали господаря, то все його самураї повинні були зробити так зване «самогубство слідом», або дзюнсі. Крім того, ритуальне самогубство сеппуку відбувалося самураєм в разі:

  • якщо він був чимось зганьблений,
  • якщо потрапляв в полон і не мав можливості вибратися з нього,
  • якщо порушував цю клятву.

У число самураїв могли входити не тільки чоловіки, але і жінки-войовниці, яких називали онна-бугей. Жінки-самураї не брали участь в боях, але були навчені навичкам володіння зброєю і могли захистити свій будинок і дітей. У них також існував ритуал самогубства Дзигана, але, на відміну від сеппуку, коли чоловіки розпорювали собі живіт, жінки-самураї перерізали собі горло. Такий ритуал відбувався також і простими жінками, чоловіки яких гинули на війні.

У японських самураїв існувала практика сюдо, яка користувалася особливою повагою. Сюдо мало на увазі відносини між досвідченим чоловіком і юнаком. У протиставлення жіночій любові вважалося, що чоловіча любов вчить юнаків почуттю гідності, чесності і почуттю прекрасного.

Самураї одягалися в спеціальні обладунки для битв. У різні історичні періоди обладунки відрізнялися елементами конструкції. Але загальне в обладунках було те, що вони були зроблені з металевих пластин, які покривали лаком для захисту від іржі. Ці пластини зв’язувалися шовковою або шкіряною шнурівкою. Також в комплект обладунків входив шолом напівсферичної форми під назвою кабуто, який мав спеціальні пластини для захисту шиї. Іноді самураї надягали також страхітливу маску.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *