Цікаві факти про селекцію

Чи знаєте ви щось цікаве про селекцію? Цікава інформація про селекцію для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про селекцію

Розвитку селекції передував процес одомашнення диких тварин, що почався понад 10 000 років тому, коли людина відбирала з дикої природи організми на основі їх здатності жити в неволі.

У наш час селекція стала наукою, яка працює не тільки над підвищенням врожайності культурних рослин, а й над покращенням їх смакових якостей і підвищенням здатності до виживання. Практично всі види овочів, фруктів і злаків, які ми вживаємо у їжу — гібридні, тобто виведені штучно.

Всім відома нам морква насправді має фіолетове або біле забарвлення. Звичний помаранчевий колір утворився внаслідок селекції. Оранжева морква виведена голландцями у XVI столітті.

Першим, хто проводив у Росії досліди, пов’язані з селекцією та зберіганням картоплі, був Абрам Ганнібал.
Сьогодні існує два дуже цікавих і рідкісних сортів картоплі. Вони мають синій колір шкірки та м’якоті, який залишається насиченим навіть після варіння. Сорти мають назву Linzer Blaue і Franz 246, Sische Tr 252 та ffel-Kartoffel. Така картопля цінується так само, як особливий вид грибів – трюфелі, саме за свій насичений смак і екзотичний колір, який став синім внаслідок селекції.

Найкращими селекціонерами в світі вважаються французи та голландці.

Порода німецької вівчарки була виведена шляхом селекції та схрещування великої кількості собак з Центральної та Південної Німеччини.

Великий внесок у розвиток селекції зробив видатний академік М. Ф. Іванов. Ним було виведено цінні пророди домашніх тварин. Наприклад, біла українська свиня отримана в результаті схрещування свині місцевої породи з кабаном англійської білої і з подальшим жорстким відбором. Ним також було створено нову породу овець — асканійського рамбульє з дуже високим настригом першокласної шерсті.

Виконання селекції кішок призводить до найгірших результатів.

У 1950-х роках радянський селекціонер Лапін вивів особливо великоплідний сорт лимона. Однак він не набув поширення. Стала знаменитою фраза якогось чиновника, який заявив з цього приводу: «Народу не потрібні лимони, які не влізають в склянки».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізнались цікаві відомості про селекцію.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *